Data publikacji: 2015-12-30

Zanim wybierzemy suszarkę do bielizny...

Udostępnij na Google+

Wybierając odpowiedni sposób suszenia odzieży jak zawsze trzeba wziąć pod uwagę zasobność portfela oraz naszą domową przestrzeń. Sposób suszenia ubrań oraz bielizny może nas kosztować mniej niż 10 złotych do nawet kilku tysięcy. Rozpiętość cen jest ogromna, dlatego postaramy się przedstawić wszystkie za i przeciw każdej metodzie.

Do wyboru mamy:

  • sznurek
  • suszarka stojąca do bielizny
  • suszarka ścienna rozsuwana
  • suszarka sufitowa
  • ogrodowa suszarka
  • pralko-suszarka bądź samodzielna suszarka bębnowa

 

Sznurek

Sznurek jest najtańszą metodą suszenia bielizny. Jego ogromnym plusem jest niska cena, sznurek możemy kupić już za parę gorszy. Ogromnym minusem sznurka do suszenia bielizny jest fakt, że trzeba go zawsze do czegoś przywiązać. Jeżeli przywiążemy taki sznurek między drzewa trzeba pamiętać żeby przed każdym rozwieszeniem bielizny przetrzeć wilgotną szmatką powierzchnię sznurka z osadu. Dodatkowo sznurek zamontowany na stałe w naszym ogrodzie czy balkonie niezbyt dobrze się komponuje z krajobrazem, może również być niebezpieczny dla osoby, która nie wie o jego istnieniu i może zahaczyć o niego głową.
 

Suszarka stojąca do bielizny

Suszarka stojąca to jedna z najpopularniejszych form suszenia bielizny w Polsce. Jest to konstrukcja zbudowana z nierdzewnego stelaża oraz cienkich nierdzewnych drucików, na których wieszamy naszą bieliznę. Niewątpliwą zaletą takiej suszarki jest jej cena a jednocześnie możemy postawić ją wszędzie tam, gdzie tylko mamy miejsce. Bez żadnych problemów możemy ją przestawić jeżeli np. przychodzą do nas goście bądź pogoda na dworze się pogorszyła. Minusem takiej suszarki jest fakt, że po złożeniu zajmuje wciąż dość dużo miejsca. Jeżeli nie posiadamy schowka bądź głębokiej szafy dość ciężko schować ją przed wzrokiem. Co dla osób lubiących ład i porządek może być nie do zaakceptowania.
Suszarka ścienna rozsuwana

Suszarka ścienna wyposażona jest w specjalny mechanizm, który rozwijamy i zwijamy, gdy potrzebujemy skorzystać z suszarki. Plusem takiej suszarki jest oszczędność przestrzeni. Słabym punktem może okazać się obowiązek wiercenia w ścianie. Jeżeli będziemy montować taką suszarkę w łazience możemy mieć problem z przewierceniem się przez kafelki, a gdy taką suszarkę zamontujemy na balkonie możemy mieć problem z administratorem budynku, w którym mieszkamy.


Suszarka sufitowa

Jest to suszarka często spotykana w mieszkaniach o małych przestrzeniach oraz balkonach. Nie zajmuje dużo miejsca, jest dość praktyczna dzięki opuszczanym ramionom. Wadą takiej suszarki jest konieczność wiercenia w ścianie. Suszarki takiej nie zamontujemy również w łazienkach na ścianie, gdzie mamy prysznic.

Ogrodowa suszarka do bielizny

Ogrodowa suszarka jest dobrym sposobem na słoneczne dni. Suszarka taka posiada jedną aluminiową nogę, na górze której mamy cztery ramiona, które po wykonaniu swojego zadania można zwinąć. Ogromnym atutem suszarki ogrodowej jest ilość prania, jaką można na niej zmieścić. Minusem takiej suszarki jest obowiązkowe wbicie w grunt podstawy, a nawet jej zabetonowanie.


Pralko-suszarka bądź suszarka elektryczna

Pralko-suszarka bądź samodzielna suszarka elektryczna to najdroższa metoda suszenia naszej bielizny. Atutem takiej formy jest niewątpliwe krótki czas, jaki zajmuje nam suszenie bielizny. Jednocześnie mankamentem takiej formy suszenia jest cena, która może nas kosztować nawet kilka tysięcy. Felerem takiej metody suszenia jest również szybsze niszczenie odzieży. Pod wpływem wysokich temperatur nasze ubrania stają się gorszej jakości, kurczą się oraz szybciej wyglądają na zużyte. Kolejnym słabym punktem są niewątpliwe gabaryty suszarki elektrycznej - z drugiej strony jednak nie potrzebujemy wówczas miejsca na tradycyjną suszarkę.
 

Sprawdź naszą ofertę suszarek!
zdjęcie: wilhei / pixabay.com                                                                                                                (sn)

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 2 Artykuł nie był pomocny 1
}