Data publikacji: 2015-12-30

Wybierając deskę do prasowania zwróć uwagę na…

Udostępnij na Google+

Nieważne, czy kupujemy deskę do prasowania, żelazko, czy proszek do prania, zawsze chcemy mieć trzy w jednym. Od produktu oczekujemy, żeby był tani, niezniszczalny oraz zawierał wszystkie dodatkowe funkcje, jakie tylko może posiadać. Nie zdajemy sobie sprawy czy tak naprawdę potrzebujemy wszystkich dodatkowych funkcji, które oferują nam sprzedawcy danego produktu. Pamiętajmy, że najważniejsze jest to, aby zakupiony produkt spełniał nasze preferencje oraz wymagania. Jeżeli jesteśmy osobami drobnymi, a zakupiony przez nas system do prasowania będzie ważył 13 kg i zajmował pół szafy, to w dłuższej perspektywie czasu prasowanie doprowadzi nas do frustracji. Aby uniknąć takich sytuacji, przedstawiamy poniżej elementy, na które należy zwrócić uwagę, dokonując wyboru deski do prasowania.

Wiodący producenci desek do prasowania co jakiś czas informują nas o nowościach oraz innowacjach, o ich rodzajach pisaliśmy już w "Jaki rodzaj deski do prasowania wybrać?".  Jednak najważniejsze elementy, na które warto zwrócić uwagę na:

  • Materiał, z którego został wykonany stelaż deski do prasowania
  • Blat podstawy do prasowania
  • Powłokę, na której będziemy prasować ubrania


Stelaż deski do prasowania

Kupując deskę do prasowania, zwróćmy uwagę na jej stabilność. Jeżeli kupujemy deskę w sklepie internetowym, nie możemy tego namacalnie sprawdzić. Jednak po materiale z jakiego została wykonana deska do prasowania będziemy w stanie ocenić, czy deska będzie stabilna i bezpieczna. Stelaż desek wykonuje się przede wszystkim ze stali oraz metalu. Lepszej jakości są te deski do prasowania, które posiadają stalowy stelaż, wiąże się to również z wyższą ceną. Niezależnie od tego jaki stelaż wybierzemy, zwróćmy uwagę na to, aby był on odpowiednio zabezpieczony przed korozją. Jeżeli zależy Ci na tym, aby deska była lekka, możesz wybrać deski z tworzywa sztucznego, jednak pamiętaj, że decydując się na mało znanego producenta, deska może okazać się niestabilna. Jeśli z deski będziesz korzystać w różnych pozycjach, tzn. na stojąco bądź na siedząco, zwróć uwagę na to, aby deska posiadała regulowaną wysokość blatu.


Blat deski do prasowania

Blaty desek produkowane są najczęściej z płyty wiórowej lub stalowej kratki. Kupując deskę, której blat został wykonany z płyty wiórowej, musimy być pewni, że taka deska będzie swoje ważyła. Minusem deski wykonanej z płyty wiórowej jest również wsiąkanie w płytę pary wodnej z żelazka. Wsiąknięta woda oraz upływ czasu spowodują, że taka deska nie posłuży nam zbyt długo. Oprócz tego może nieprzyjemnie pachnieć. Nieodzowną zaletą blatów wykonanych ze stalowej kratki bądź z aluminiowego blatu, jest lekkość oraz odporność na wysokie temperatury. Dość istotne jest to, aby taka deska miała z jednej strony zwężony koniec, dzięki temu bez problemu wyprasujesz spodnie oraz rękawy.

Powłoka

Czy to na blacie z płyty wiórowej, czy na stalowej kratce, na desce zawsze znajduje się specjalna powłoka, po której pracujemy nasze ubrania. Zadaniem takiej powłoki jest podniesienie komfortu prasowania. Materiał z jakiego została wykonana, jest zawsze odporny na wysoką temperaturę. Dzięki temu nic się nie przypali, gdy na chwilę odstawimy na niej żelazko. Większość powłok blatu wykonana jest z bawełny, która nie przepuszcza wody. Pod górną warstwą znajduje się specjalne wypełnienie z pianki lub filcu. Jeżeli uważasz, że pokrowiec na Twojej desce jest zbyt twardy, bądź został przypalony, możesz dokupić nowy pokrowiec. Zwróć jednak uwagę, aby idealnie pasował do wielkości i kształtu Twojej obecnej deski.
 

Wybierz najlepszą deskę dla siebie!
zdjęcie: condesign / pixabay.com                                                                                                                                                                                     (sn)

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 2 Artykuł nie był pomocny 6
}