Data publikacji: 2016-07-15

Ulubione linie donic klientów Przydomu.pl

Udostępnij na Google+

Donica donicy nierówna - oprócz gustu, który jest dla każdego z nas sprawą indywidualną, przeważnie stawiamy podczas zakupów na rozsądne połączenie jakości i ceny. W przypadku donic ważne są także odpowiednio dopasowane do naszych roślin rozmiary, dodatkowe funkcjonalności (jak np. wkłady dystansowe i systemy nawadniania), a także możliwość kupienia różnych wielkości i kształtów, które będą do siebie pasować. Tutaj przedstawiamy Wam najchętniej wybierane przez naszych klientów rodziny donic.

Rodzina donic RATO


Rato to donice produkowane przez Polską firmę Prosperplast. Ich charakterystyczną cechą jest to, że faktura donic przypomina rattan. Zostały wykonane z trwałego i mocnego tworzywa sztucznego - bardzo odpornego na obtłuczenia oraz wszelkie warunki atmosferyczne. Dzięki zastosowanej fakturze podkreśla piękno zasadzonych w niej kwiatów.

W Przydomu.pl można wybierać wśród kilku kolorów i modeli:

rato tubus prosperplast

Donice RATO TUBUS

To donice w stylu klasycznym o okrągłym kształcie. Świetnie sprawdzają się w domu, na tarasie lub balkonie. Swoim wyglądem przypomina wysoki, prosty wazon, który rozszerza się ku górze. Faktura donicy przypomina rattan. Tutaj znajdziecie donice o różnych wymiarach i w zróżnicowanej pojemności. Dostępne są modele w kolorze białym, beżowym (mocca), grafitowym i ciemnobrązowym. Co ważne, wszystkie donice zostały wyposażone w mniejszy wkład wewnętrzny, który pozwala na użycie mniejszej ilości ziemi i wyeksponowanie różnego rodzaju roślin. 


rato case prosperplast


 

Donice RATO CASE

Bardzo dobrze spełniają się w roli balkonowych i tarasowych skrzynek kwiatowych. Do wyboru mamy również donice z nóżkami. Niektóre z nich są wyposażone w automatyczny system nawadniania, znacznie ułatwiający podlewanie roślin i monitorowanie poziomu wody w donicy. Do największych modeli Rato Case dołączone są także specjalne spinki, które zapobiegają rozchylaniu się donicy pod naporem ziemi. Skrzynki dostępne w kolorze antracytowym, beżowym (mocca), umbra, brązowym i białym.


rato low prosperplast

Donice RATO LOW

Te donice mają formę sześcianu, który delikatnie tylko rozszerza się ku górze. Donice Rato Low świetnie sprawdzają się w roli pojemników na różnorodne palmy i draceny, które wymagają niższych pojemników. Wkłady dystansowe umożlwiają użycie mniejszej ilosci ziemi oraz wyjmowanai rośliny z osłonki. Możemy wybierać spośród różnych kolorów, między innymi: antracytowy, biały, brązowy, czy mocca. Dostępne pojemności to 32 l i 64 l. 
rato square prosperplast


 

Donice RATO SQUARE

To wysokie donice zbudowane na planie kwadratu. Co ważne, rozszerzają się ku górze. W sklepie mamy dostępne modele w kolorze białym, brązowym, grafitowym, oraz mocca. Są one dostępne w pojemnościach 26,6 l, 49 l i 91,5 l, które jednak redukowane są za pomocą wkładów dystansowych - ważne, by obciążyć przy tym spód donicy, np. kamieniami, by się nie przerwacała przy wichurach. 
 

Rodzina donic LOFLY


Jeśli lubisz żywe kolory donic i doniczek to właśnie ta seria jest dla Ciebie. Tutaj znajdziesz donice w kolorze fuksji, limonki, turkusowym, białym, antracytowym, a także szarym. W tej serii Lofly znajdziecie skrzynki na kwiaty w różnych wzorach i kolorach oraz okrągłe i kwadratowe donice o różnej pojemności. Co ważne, tego typu donice rozszerzają się ku górze i są wykończone szerokim rantem.

Krótka charakterystyka wybranych modeli:

lofly case prosperplast
 

Donice LOFLY CASE

To doniczki w kształcie podłużnej skrzynki o szerokości 17,7 cm, długości 37,8 cm, wysokości 16,4 cm i pojemności 8l. Dzięki dołączonej podstawce doniczka może służyć we wnętrzach, jak i przed domem. Nawiercenie dziurek w dnie donicy zapewni możliwość odpływu nadmairu wody, co może prowadzić do problemu o któym psialiśmy w artykule "Pleśń w doniczce - skąd się bierze?". Dzięki pięknym, żywym kolorom donica Lofly Case nadaje się zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wystroju. 
 
Donice LOFLY SQUARE 

lofly square prosperplast To wysokie donice przypominające swoim wyglądem prostopadłościan. Dostępne w kilku rozmiarach, w tym także w wyższej wersji, która może posłużyć jako osłonka dla roślin z głębszym system korzeniowym.

- LOW DLOFL200 wysokość 18,1 cm, długość i szerokość 19,3 cm, pojemność 4,5 l
- LOW DLOFL240 wysokość 22 cm, długość i szerokość 23,4 cm, pojemność 8 l
- LOW DLOFL300 wysokość 27,1 cm, długość i szerokość 28,9 cm, pojemność 15,2 l
- DLOFQ200 wysokość 29,3 cm, długość i szerokość 19,3 cm, pojemność 7,2l
- DLOFQ240 wysokość 35,6 cm, długość i szerokość 23,4 cm, pojemność 12,9l
- DLOFQ300 wysokość 43,9 cm, długość i szerokość 28,9 cm, pojemność 24,3l

lofly slim prosperplast

Donice LOFLY SLIM

To linia okrągłych doniczek rozszerzających się ku górze z charakterystycznym, pogrubionym kołnierzem. Dostępna w różnych kolorach i w czterech rozmiarach:

LOFLY SLIM DLOFS200 wysokość 25,9 cm, średnica 19,6 cm, pojemność 4,8l

LOFLY SLIM DLOFS250 wysokość 31,9 cm, średnica 24,5 cm, pojemność 9,3l

LOFLY SLIM DLOFS300 wysokość 39,6 cm, średnica 29,3 cm, pojemność 16,4l

LOFLY SLIM DLOFS400 wysokość 51,8 cm, średnica 39 cm, pojemność 38,2l
 

Donice LOFLY RAILING

lofly railing prosperplast

W tej linii znajdziemy skrzynki balkonowe, które będą się świetnie prezentować. Posiadają one charakterystyczne podłużne wgłębienie, które umożliwia zamontowanie ich do balkonowej balustrady przy pomocy specjalnych uchwytów. Tutaj mamy do wyboru również kilka rozmiarów:

LOFLY RAILING DLOFR250 głębokość 22,5 cm, średnica 24,5 cm, pojemność 5l. Otwór na balustradę: głębokość 14cm, szer. Górna 6 cm, szer. Dolna 7,5 cm.

LOFLY RAILING DLOFR400 głębokość 25 cm, długość 39,6 cm, szerokość 26,6l, pojemność 12,3l. Otwór na balustradę: głębokość 15cm, szer. Górna 6 cm, szer. Dolna 7,5 cm.
  

Rodzina donic CLASSIC


classic prosperplastClassic to linia donic i doniczek dla osób uwielbiających klasykę. Wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego odpornego na wszelkie warunki atmosferyczne. Faktura donicy swoim wyglądem przypomina kamień. Jest stylizowana na ceramiczny design. Można wybierać spośród następujących kolorów: antracyt, biały, cegła, limonka, mocca.

Dostępna w rozmiarach:
- Classic DBC30 wysokość 26cm, średnica 30cm, pojemność 9l
- Classic DBC35 wysokość 30cm, średnica 35cm, pojemność 14l
- Classic DBC40 wysokość 34cm, średnica 40cm, pojemność 19l
- Classic DBC46 wysokość 39cm, średnica 45cm, pojemność 46l
- Classic DBC57 wysokość 47cm, średnica 58cm, pojemność 55l

 

classic tower prosperplast

Donice CLASSIC TOWER

To smukła linia klasycznych donic marki Prosperplast. Sprawdza się świetnie w roli ozdoby balkonów,tarasów, wejść domów oraz w kawiarniach. Faktura materiału sztucznego, z którego została wykonana przypomina wyrób ceramiczny. Co ważne, donica wyposażona jest w wkład.


Dostępna w kilku rozmiarach:

- DPC30 średnica 30cm, wysokość 50cm, pojemność donicy 17l, poj. wkładu 8l
- DPC40 średnica 40cm, wysokość 63cm, pojemność donicy 36l, poj. wkładu 18l
- DPC48 średnica 48cm, wysokość 79cm, pojemność donicy 58l, poj. wkładu 40l
 

Porada: Jak dobrać donicę do kwiatów?

Donice wąskie – w nich najlepiej sadzić palmy, iglaki oraz draceny. Takie rośliny będą pięknie prezentować się w domu, na tarasie i balkonie.

Donice wiszące – w nich najpiękniej prezentują się pnącza, ozdobne balkonowe oraz zwisające. Intrygująco wyglądają w nich zwisające truskawki. Ciekawie prezentują się umiejscowione wzdłuż schodów, na balkonach i w altanach.

Podłużne niskie donice – ciekawie wyglądają w nich kaktusy, sukulenty, a także rośliny sezonowe, np. poziomki. W nich możemy uprawiać różnego rodzaju warzywa na balkonach.

Płytkie, szerokie donice – tutaj również świetnie sprawdzają się mniejsze warzywa i zioła, np. tymianek i bazylia. Tego rodzaju donice bardzo ładnie prezentują się w mieszkaniu
 

Zobacz wszystkie donice w naszej ofercie!
zdjęcie: materiały firmy Prosperplast

(sn)

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 10 Artykuł nie był pomocny 0
}