Data publikacji: 2016-08-29

Termosy dla dzieci - dlaczego warto?

Udostępnij na Google+

Termosy dla dzieci przeżywają w ostatnich latach prawdziwy rozkwit. Sam termos przestaje być już kojarzony jedynie z dalszymi podróżami i ciepłą kawą, a wkracza w świat dziecka, by zagwarantować mu dostęp do ulubionych napojów, gdzie tylko nasza pociecha się znajduje. Skąd takie zainteresowanie termosami dla dzieci?

Zimno, ciepło, cieplej...


Termosy, choć w pierwszej chwili kojarzą nam się z napojami, są wspólną nazwą także dla pojemników na smaczne posiłki. Ich wspólną cechą jest długotrwałe podtrzymywanie temperatury zawartości - niezależnie od tego, czy chodzi o ciepło, czy zimno. Termosik może być więc niezbędnym elementem wyposażenia na wycieczkę - dzięki niemu dziecko zawsze będzie miało pod ręką chłodny napój. Dzięki szczelnej zakrętce możemy zabrać go na plażę, do lasu, czy na łąkę i mieć pewność, że nic nie dostanie się do środka. Termosy dla dzieci potrafią utrzymywać także wysoką temperaturę napojów nawet przez cały dzień w szkole czy przedszkolu. Ciepła herbata z idealnie odmierzoną ilością cytrynki lub cukru zamiast napoju ze szkolnego sklepiku? - Jesteśmy jak najbardziej na tak!


Zdrowe żywienie to także zdrowe napoje


W ten sposób dochodzimy też do drugiego powodu, dla którego rodzice wyposażają swoje dzieci w poręczne termosy. Jeśli dobrze przyjrzymy się składowi wielu gotowych napojów i soków dla dzieci, możemy naprawdę przerazić się ilością zawartego w nich cukru, konserwantów i barwników. Wielu rodziców stawia dlatego na promowanie picia czystej wody wśród swoich pociech lub naturalnych, często robionych samodzielnie soków. Zamknięte latem w słoikach aromatyczne soki z porzeczki, truskawek czy wiśni stanowią idealną bazę do smacznego napoju. Wystarczy dodać odpowiednią ilość wody i gotowe! Pozostaje wtedy jedynie kwestia opakowania, w którym dziecko zabierze ze sobą napój. Tu właśnie z pomocą przychodzą kolorowe termosy.Termosy nie tylko praktyczne, ale i ładne


Jak wiadomo, dzieci lubią rzeczy ładne i kolorowe, a jeśli wyposażone są jeszcze w motyw z ulubionej bajki - wtedy akceptacja nowego nabytku jest bardziej niż pewna. O ile z przedszkolakami raczej nie będziemy mieli problemu, to jednak dzieci w wieku szkolnym mogą odczuwać pewne obawy przed przynoszeniem do szkoły własnych termosów, podczas gdy ich rówieśnicy okupują szkolne sklepiki lub przynoszą ze sobą kolorowe butelki gotowych napojów. Na szczęście wybór termosów dla dzieci jest naprawdę szeroki i oprócz motywów z Krainy Lodu czy My Little Pony są też takie z nazwami klubów piłkarskich i bohaterami Star Wars. Ładne i modne termosy dodadzą dziecku pewności siebie, a może nawet sprawią, że inne dzieci też zapragną mieć podobny?


Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu


Bezpieczeństwo użytkowania termosów dla dzieci zapewniają po pierwsze odpowiednie materiały, a po drugie konstrukcja takiego pojemnika. Stal nierdzewna znajdująca się wewnątrz termosów odpowiada za długą żywotność kubka, zabezpiecza go przed korozją, ale też utrzymuje temperaturę napoju. Termosy wyposażone są w automatyczny korek, który zapewnia szczelność pojemnika i zapobiega wylewaniu się napoju. Wystarczy nacisnąć środek takiego korka, by można było delikatnym strumieniem nalać napoju do nakrętki, która przypomina mały kubeczek. Picie ciepłych napojów w ten sposób może być nawet bezpieczniejsze niż z kubków termicznych, gdyż nie pijemy go bezpośrednio z dziobka pojemnika. Wierzchni materiał termosów, oprócz estetycznego wykończenia i wzornictwa zapewnia odpowiednią izolację termiczną - tak, by nawet bardzo gorąca herbata nie parzyła w ręce trzymającego termos.

Podsumowując, kolorowe, atrakcyjne dla oka termosy to rozwiązanie niedrogie, a niosące ze sobą wiele korzyści. Nie zajmują dużo miejsca w plecaku (przeciętnie 300-500ml pojemności), mogą być używane zarówno do ciepłych jak i zimnych napojów, a powalają na dostarczenie dziecku wartościowego picia. Pozostaje wybrać ten, który najbardziej przypadnie dziecku do gustu - może wybierzecie go wspólnie?
 

Termosy dla dzieci małych i dużych!
zdjęcie: czu_czu_PL / pixabay.com

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 9 Artykuł nie był pomocny 0
}