Data publikacji: 2017-10-11

Ranking odkurzaczy ogrodowych 2017

Udostępnij na Google+

Odkurzacze ogrodowe są niezwykle przydatne podczas jesiennych porządków. Jeśli chcesz kupić takie urządzenie, a nie wiesz, który odkurzacz do liści wybrać, to tutaj przygotowaliśmy dla Ciebie ranking odkurzaczy ogrodowych. Z pomocą tego poradnika na pewno wybierzesz odpowiedni model.

Odkurzacze do liści do 200 złOdkurzacz / dmuchawa elektryczna HECHT2800 >> Producent Hecht
Dmuchawa ta ma moc 2800W, dzięki niej praktycznie bez wysiłku szybko posprzątasz przydomowy ogród. Do urządzenia dołączony jest w worek o pojemności 45 l. Co ważne, worek został wyposażony w zamek błyskawiczny, dzięki czemu łatwo pozbędziemy się z niego odpadów. Rura ssąca ma możliwość regulowania, natomiast kółka ułatwiają poruszanie się przy sprzątaniu ogrodu. Odkurzacz ma w swoim wyposażeniu również pas na ramię do podtrzymywania odkurzacza. Całe urządzenie waży jedynie 3 kg. Dzięki przełącznikowi, możemy szybko zmienić dmuchawę do liści w odkurzacz. Prędkość powietrza w tym urządzeniu osiąga nawet 275 km/h.

Koszt to jedyne 149,90 zł.


Dmuchawa / odkurzacz do liści FZF 4010-E 2600 W >> Producent Fieldmann
Ten odkurzacz do liści sprzątnie również inne, lekkie odpady ogrodowe. Model ten sprawdzi się na małej działce oraz w dużym ogrodzie. Urządzenie jest wyposażone w funkcję rozdrabniania odpadów. Dzięki temu, otrzymujemy gotowy materiał na kompost. Co więcej, dzięki regulowaniu siły ssania, możemy zbierać odpady ze żwiru, kory. Dzięki temu, liście zostaną wciągnięte, a cięższe elementy pozostaną na swoim miejscu. Pracę ułatwiają nośne kółka oraz regulowany pas na ramię do zawieszania odkurzacza. Model ten jest tani i wygodny w użyciu. Co ważne, ma 45 litrowy zbiornik na zebrane odpady. Rozdrabnia liście w proporcji 1:10. Dmuchawa jest zasilana elektrycznie, ma moc 2600 W.

Koszt 149 zł.

Dmuchawa /odkurzacz do liści FZF 4020-E >> Producent Fieldmann
Odkurzacz różni się od poprzedniego głównie mocą - ten model ma 3000 W, a prędkość powietrza wynosi 270 km/h. Model ten również jest wyposażony w kółka nośne, funkcję rozdrabniania odpadów oraz ma regulację siły ssania. Waga urządzenia to 3,5 kg.

Koszt to 169 zł.

Odkurzacz ogrodowy 2800W worek 40l 52G500 >> Producent Verto
Ten odkurzacz ogrodowy ma również funkcję wymiatania, zasysania oraz rozdrabniania. Dzięki niemu, posprzątamy ogród z suchych liści. Rozdrabnianie liści pozwala na 10-krotne zmniejszenie objętości odpadów. Silnik odkurzacza ma moc 2800 W. Worek na odpady jest wykonany z trwałego i wytrzymałego materiału o pojemności 40 l. Co ciekawe, ma on wbudowany zamek błyskawiczny, umożliwiający szybkie opróżnianie. Maksymalna prędkość powietrza wynosi 275 km/h. Co ważne, w tym modelu mamy możliwość regulacji prędkości podmuchu. Odkurzacz do liści waży jedynie 3,1 kg.

Koszt 187,48 zł.
 

Odkurzacze do liści do 300 zł


Odkurzacz dmuchawa do liści HECHT 3001 >> Producent Hecht
Co wyróżnia ten model? Odkurzacz ma teleskopową rurę oraz płynną funkcję regulacji obrotów. Oprócz tego jest tutaj funkcja rozdrabniania liści, które wpadają do 50 litrowego worka na odpady. Moc odkurzacza to 3000W, dzięki czemu prędkość powietrza mieści się w zakresie od 200 do 300 km/h. Odkurzacz do liści waży 4,8 kg, a jego użytkowanie ułatwia pasek na ramię oraz kółka prowadzące.

Koszt: 259 zł.
 

Odkurzacze do liści do 400 zł


Elektryczny odkurzacz ogrodowy ALS 25 >> Producent Bosch
Odkurzacz ten jest zasilany silnikiem elektrycznym o mocy 2500 W. Tutaj również mamy funkcję rozdrabiania liści. Model ten wyróżnia się ergonomicznymi uchwytami, w których możemy regulować kąt nachylenia. Tak jak w przypadku innych odkurzaczy, model ten jest wyposażony w pas na ramię, zapewniający wygodę podczas pracy. Waga urządzenia jest niewielka, w przypadku stosowania go jako dmuchawę waży 3,2 kg, natomiast w postaci odkurzacza waga wzrasta do 4,4 kg. Co ważne, 45-litrowy worek na liście został wykonany z wodoodpornych materiałów. Worek ma dodatkowy uchwyt oraz wszyty zamek błyskawiczny, który ułatwia wyrzucanie liści. Dzięki sile nadmuchu wynoszącej 300 km/h, możliwe jest odrywanie mokrych i przyklejonych do ziemi liści.

Cena: 384, 25 zł

Dmuchawa/odkurzacz ERGOJET 3000 >> Producent Gardena
Odkurzacz ten pełni funkcję odkurzacza, dmuchawy oraz rozdrabniacza do liści. Ma moc 3000 W. Dzięki specjalnej funkcji ClickFit, możemy szybko i bez wysiłku zmienić tryb z odkurzania na dmuchanie i odwrotnie. Co więcej, tutaj również możemy regulować prędkość powietrza. Urządzenie rozdrabnia liście w skali 16:1. Uchwyt odkurzacza jest ergonomiczny, zastosowano w nim specjalny materiał podnoszący komfort pracy. Worek na odpady ma pojemność 45 l, zastosowano w nim duży otwór, dzięki czemu jest prosty w opróżnianiu. W funkcji dmuchawy prędkość powietrza może mieć nawet 310 km/h. Odkurzacz do liści waży 4,8 kg.

Cena: 398,04 zł

Dmuchawa/odkurzacz akumulatorowy HECHT9440 >> Producent Hecht
Urządzenie zasilane jest akumulatorowo - to świetne rozwiązanie w ogrodzie, w którym nie mamy możliwości podłączenia urządzenia elektrycznego do źródła prądu. Co ważne, akumulator pasuje do innych urządzeń marki Hecht, będących częścią programu ACCU Program 5040. Prędkość powietrza w dmuchawie to 252 m3/h, natomiast w odkurzaczu jest to 360 m3/h. Urządzenie to jest bardzo lekkie, dmuchawa waży 2,14 kg, a odkurzacz 2,88 kg, dzięki czemu nawet długotrwała praca nie będzie męcząca. 

Cena: 399 zł

Dmuchawy do liści


Dmuchawa akumulatorowa VES 2x18V, Li-lon/1,3Ah >> Producent Verto
Dmuchawa jest zasilana akumulatorem Li-lon 1,3 AH. Przepływ powietrza w dmuchawie to nawet 190 km/h. Ta prędkość wytwarzanego podmuchu jest wystarczająca do uprzątnięcia suchych liści, czy małych gałązek. Co ważne, dmuchawa jest bardzo lekka, waży jedynie 1,4 kg. Dzięki temu możemy obsługiwać ją jedną ręką. W tym urządzeniu zamontowano również blokadę włącznika, co podnosi bezpieczeństwo pracy. Przy zakupie dmuchawy w zestawie otrzymujemy 2x akumulator 18V, ładowarkę, dyszę i wkręt.

Cena: 280,80 zł.

Dmuchawa akumulatorowa ACCU-JET LI-18 09335 >> Producent Gardena
Tutaj zastosowano akumulator litowo-jonowy 18V/2,0 Ah. Co ważne, akumulator można ładować w dowolnym momencie. To urządzenie jest lekkie oraz bardzo poręczne. Przy jego pomocy uprzątniemy suche liście oraz ściętą trawę. W tym modelu dmuchawy do liści pomyślano o ergonomii pracy, zadbano o odpowiedni kształt, a uchwyt jest miękki w dotyku, co pozwala na zachowanie pełnego komfortu pracy. Dmuchawa wytwarza strumień powietrza o prędkości 190 km/h. Taki podmuch pozwala na efektywne sprzątanie. Zakupując ten model, w zestawie otrzymamy akumulator zintegrowany z innymi urządzeniami marki GARDENA oraz ładowarkę.

Cena to 480,95 zł

Dmuchawa akumulatorowa do liści ALB18 LI 2,5 Ah >> Producent Bosch
Jest to dmuchawa do liści marki Bosch. Co ważne, jest zasilana akumulatorem - dzięki temu podczas pracy w ogrodzie nie ciągniemy za sobą żadnego kabla. Dzięki niej usuniemy liście ze wszystkich zakamarków w ogrodzie. Prędkość nadmuchu to 210 km/h, czas pracy po pełnym naładowaniu to 17 minut. Co ważne, dmuchawa do liści waży tylko 1,8 kg, dzięki czemu obciążenie ramion jest zminimalizowane. Dmuchawa ma ergonomiczny kształt oraz antypoślizgową rękojeść typu Softgrip. Dysza jest odłączana, dzięki czemu dmuchawa zajmuje mało miejsca i zmieści się nawet do małej szafki. Oczywiście do dmuchawy mamy dołączony akumulator i ładowarkę, te elementy mają standardowy rozmiar, co pozwala na zastosowanie ich w innych narzędziach marki Bosch.

Cena: 534,24

 
Sprawdź odkurzacze i dmuchawy do liści w Przydomu.pl!
 

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 5 Artykuł nie był pomocny 2
}