Data publikacji: 2017-08-01

Ranking  najlepszych kosiarek znanych marek

Udostępnij na Google+

Jeśli chcemy mieć piękny trawnik, powinniśmy o niego dbać przez cały sezon. Podstawą do utrzymania ładnego trawnika jest odpowiednia kosiarka, która umożliwi szybkie i prawidłowe koszenie trawy. Jednak jaką kosiarkę wybrać? Przygotowaliśmy dla was ranking najlepszych kosiarek od znanych marek.
 

Kosiarki do mniejszych trawników


Kosiarka ręczna marki Bosch AHM 30

Jeśli mamy działkę w miejscu, gdzie nie mamy dostępu do elektryczności, a skoszenie trawy jest konieczne, wtedy możemy sięgnąć po kosiarkę ręczną marki Bosch. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią ekologiczne rozwiązania i nie chcą używać w tym celu kosiarek spalinowych, produkujących podczas pracy duże ilości spalin. Szerokość pracy kosiarki to 30 cm. Wyposażona jest w bębnowy system cięcia, gdzie są zamontowane 4 noże wykonane z hartowanej stali. Tym urządzeniem możemy kosić trawę na wysokość od 12 mm do 40mm. Praca z tą kosiarką jest prosta i wygodna, waga urządzenia to jedyne 6,4 kg. Co więcej, wygodny uchwyt i duże koła kosiarki umożliwiają pełen komfort podczas koszenia.




Kosiarka elektryczna Powermax 32E 1200 W

Z tą kosiarką wysoka i wilgotna trawa nie jest straszna. Sprawdzi się na każdym trawniku. Wytrzymały silnik ze specjalnym mechanizmem napędowym oraz o wysokim momencie obrotowym, a także przekładnią sprawia, że to urządzenie umożliwia idealne cięcie, a także dokładne zbieranie skoszonej trawy. To urządzenie umożliwia koszenie trawnika na 5 wysokościach.

Bezpieczeństwo podczas pracy umożliwia uchwyt zintegrowany z włącznikiem, umieszczony w centralnym miejscu. Co więcej, składana rączka ułatwia przenoszenie oraz przechowywanie kosiarki.

Kosiarka jest również wyposażona w specjalny grzebień do trawy, który ułatwia wykoszenie trawy w trudnodostępnych miejscach. Szerokość robocza kosiarki to 32 cm, dzięki temu manewrowanie tym urządzeniem jest proste oraz umożliwia koszenie trawników o powierzchni 300 m2.


Kosiarka akumulatorowa Rotak 32LI High Power 2,6Ah

Kosiarka ta, to niezwykle ekonomiczne i ekologiczne urządzenie. Podczas pracy nie wytwarza dymu. Umożliwia swobodne koszenie trawnika bez konieczności ciągnięcia za sobą kabla. Specjalny akumulator umieszczony w kosiarce umożliwia skoszenie trawnika o powierzchni do 300 m2. Powierzchnia robocza tej kosiarki to 32 cm. Tutaj mamy 3-stopniową regulację cięcia, umożliwiającą przycinanie trawy na wysokości od 30 mm do 60mm. Dzięki specjalnemu grzebieniowi możliwe jest przycięcie trawnika przy płocie, chodniku, czy krawężniku. Nóż w kosiarce został wykonany z hartowanej stali.

W tym modelu kosiarki zastosowano akumulator litowo-jonowy 36 V/2,6 Ah. Dzięki swojej wydajności umożliwia długą pracę nawet na mokrej i wyrośniętej trawie. Akumulator ładuje się w 90 minut.

W przypadku tej kosiarki zamontowano specjalny system Ergoflex. System ten umożliwia proste manewrowanie urządzeniem. Kosiarka uzyskała również certyfikat AGR, który jest przyznawany tylko urządzeniom bezpiecznym dla kręgosłupa. Dzięki składanym uchwytom kosiarka zajmuje mało miejsca. Co ważne, pojemnik na trawę przyłączany do kosiarki ma pojemność 31 litrów.
 

Do większych trawników


Duże trawniki wymagają wytrzymałego sprzętu o większej mocy. Poniżej przedstawiamy specjalne modele, które są przeznaczone do koszenia trawników o powierzchni nawet do 500 m2.


Kosiarka elektryczna bębnowa 380 EC

W przypadku tej kosiarki elektrycznej, dzięki zastosowaniu systemu cięcia bębnowego, praca jest lekka, wygodna i przyjemna. Tutaj możemy ustawiać wysokość cięcia od 12 do 42 mm. Ostrza tnące zostały wykonane z hartowanej stali, co więcej, zostały one pokryte powłoką, która zapobiega przywieraniu trawy do wewnętrznej części kosiarki. Takie rozwiązania umożliwiają precyzyjne cięcie trawy.

Silnik elektryczny ma moc 400W, a to umożliwia proste manewrowanie urządzeniem. Co ciekawe, tę kosiarkę możemy używać również jako kosiarkę ręczną, kiedy nie mamy akurat możliwości podłączenia jej do prądu. Bieżnik wykonany z miękkiego tworzywa ułatwia prowadzenie urządzenia. W przypadku tej kosiarki uchwyt również jest składany. Waga 12 kg.




Kosiarka elektryczna Powermax 42E 1700 W

W tym urządzeniu zastosowano funkcję mulczowania oraz technologię Power Plus i DuraEdge. Dzięki tym rozwiązaniom kosiarka marki Bosch jest idealnym urządzeniem do koszenia wysokiej, a także mokrej trawy. Mechanizm napędowy w kosiarce ma wysoki moment obrotowy, dzięki czemu ciężar kosiarki jest zredukowany, a wykonywana praca przebiega efektownie. Co ważne, tutaj zastosowano podwójne noże hartowane, które zostały starannie wyszlifowane. Co więcej, kosiarka ma wbudowaną funkcję mulczowania, co umożliwia dokładne siekanie skoszonej trawy, która może być stosowana jako naturalny nawóz. Dzięki regulacji uchwytu, można przystosować kosiarkę do wzrostu osoby, która będzie wykonywać nią pracę. Dla większego bezpieczeństwa pracy zainstalowano zintegrowany włącznik, a także specjalne odciążenie kabla. Tutaj możemy regulować wysokość koszenia od 20 mm do 60mm.

Dzięki grzebieniowi do trawy wykosimy trawę w trudno dostępnych miejscach, a duże tylne koła kosiarki ułatwiają manewrowanie. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj szerokość robocza kosiarki, która wynosi 42 cm. Co najważniejsze, ta kosiarka umożliwia koszenie na powierzchni nawet 800 m2. Dzięki składanemu uchwytowi zajmuje mało miejsca w garażu, czy domku narzędziowym.


Kosiarka akumulatorowa Rotak 37LI 4,0 Ah


Jeśli szukasz lekkiej, kompaktowej i ekologicznej kosiarki, to ten model jest właśnie dla Ciebie. Dzięki zastosowaniu akumulatora wykonanego w technologii litowo-jonowej zapewniamy sobie przyjemną i bezpieczną pracę. W przypadku tej kosiarki nie ma dymu, a także nie musimy ciągnąć za sobą kabla i stale na niego uważać. Co ważne, za jednym naładowaniem akumulatora, możemy skosić trawnik o powierzchni do 500 m2. Warto wspomnieć, że tutaj szerokość robocza wynosi 37 cm. Kosiarka ta ma 6 stopniową regulację wysokości cięcia. Tutaj możemy przyciąć trawnik na wysokości do 20 mm do 70 mm.

Tutaj również został zamontowany grzebień do koszenia trawy w trudnodostępnych miejscach. Obrotowe ostrze tnące zostało wykonane z hartowanej stali. Warto wspomnieć, że czas ładowania akumulatora o mocy 36 v/4 Ah wynosi 140 minut.

Co więcej, tutaj został zamontowany system ergoflex, który umożliwia proste manewrowanie urządzeniem. Oprócz tego to urządzenie posiada również certyfikat AGR, który zapewnia o tym, że urządzenie jest bezpieczne dla kręgosłupa.



 
Wybierz kosiarkę dla siebie!

zdjęcia: materiały Prosperplast / Gardena (sn)

 

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 6 Artykuł nie był pomocny 5
}