Data publikacji: 2017-01-26

Przegląd najlepszych plastikowych palisad

Udostępnij na Google+

Skalniaki, trawniki, rabaty ogrodowe - jak estetycznie je wyeksponować, oddzielając od pozostałych części ogrodu? Ogrodnicy, którym leży na sercu estetyka przydomowych terenów, często sięgają po palisady ogrodowe czy też obrzeża trawnikowe. Na rynku można spotkać przeróżne wzory palisad wykonanych z takich materiałów jak drewno, tworzywo sztuczne, beton. Przystępne cenowo, a także wyróżniające się wieloma zaletami są palisady i obrzeża wykonane z tworzywa sztucznego. Oto przegląd najciekawszych, najmodniejszych i najbardziej praktycznych palisad ogrodowych.

Plastikowa palisada ogrodowa IPAL7 Prosperplast


palisada plasttikowa IPAL7Ma wiele zalet: jest estetyczna, lekka, odporna na wszelkie warunki atmosferyczne, a co najważniejsze nie wymaga wysiłku przy montażu! Jak układać palisadę IPAL7? Wszystko zależy od kształtu terenu oraz kreatywności ogrodnika. Modułowa budowa plastikowej palisady IPAL7 sprawia, że możemy ją dowolnie formować, wyznaczając fantazyjne kształty wokół roślin czy trawników. Taka palisada ogrodowa świetnie oddzieli nam trawnik, rośliny czy rabaty, nie utrudniając przy tym pielęgnacji ogrodu. Obrzeże ogrodowe z charakterystycznymi kołnierzami sprawia, że możemy bezpiecznie prowadzić koła kosiarki tuż przy zasadniczej części palisady. Zaletą palisady ogrodowej IPAL7 marki Prosperplast jest również jej stabilność - bolce przymocowane do palisady wbijamy głęboko w ziemię, dzięki czemu obrzeże nie będzie się przesuwać. Palisada IPAL7 dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych: terakotowym, brązowym oraz szarym - każdy ogrodnik z pewnością dobierze odpowiednie obrzeże.
 

Obrzeże trawnikowe Border Prosperplast


obrzeże trawnikowe Border

Jeśli zależy nam na dyskretnym oddzieleniu trawnika od pozostałej części ogrodu czy też wytyczeniu ścieżki, warto rozważyć zakup obrzeża trawnikowego z tworzywa sztucznego. Najpopularniejszymi rozwiązaniami tego typu są faliste obrzeża trawnikowe wykonane z woododpornego i niełamliwego plastiku. Warto jednak rozważyć wybór obrzeża Border marki Prosperplast. To stabilna, trwała, odporna na warunki atmosferyczne konstrukcja, która delikatnie wystaje ponad ziemię, zapobiegając np. nadmiernemu rozrostowi trawy. W zależności od potrzeb możemy formować różne kształty wokół rabatek kwiatowych, skalniaków, drzewek czy krzewów. Sprawdź, jak ułożyć obrzeże trawnikowe w ogrodzie:

Płotek ogrodowy Garden Classic Prosperplast


płotek ogrodowy Garden Classic

Kolejnym sposobem oddzielenia od siebie różnych części ogrodu jest montaż płotka ogrodowego Garden Classic od firmy Prosperplast. Swoim wyglądem przypomina drewnianą konstrukcję, nie wymaga jednak impregnacji, ani innych prac pielęgnacyjnych. Płotek ogrodowy Garden Classic występuje w różnych długościach (3,2 m i 3,5m) i kolorach (terakotowy, ciemnobrązowy, biały) - nie będzie więc problemu z wyborem odpowiedniego rodzaju, który oddzieli i przyozdobi ogród. Jak zamontować plastikowy płotek ogrodowy? Wygodny system “KLIK” pozwala sprawnie połączyć ze sobą poszczególne elementy, tworząc sporej długości płotek.
 

 
Wybierz palisady do swojej ogrodu!
 


zdjęcia: materiały Prosperplast

 

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 6 Artykuł nie był pomocny 1
}