Data publikacji: 2017-10-06

Prezenty dla dziecka na roczek

Udostępnij na Google+

Zastanawiasz się, jaki prezent dla dziecka na roczek będzie najlepszy? Poniżej mamy dla Ciebie dużo ciekawych propozycji, które pobudzą dziecko do zabawy i pozytywnie wpłyną na jego rozwój ruchowy i intelektualny. Tutaj prezentujemy atrakcyjne zabawki dla dzieci, które kosztują mniej niż 200 zł.

Czym może bawić się roczne dziecko?


Dziecko, które skończyło już roczek, rozumie co do niego mówimy. Podczas zabawy często naśladuje wykonywane przez nas czynności, takie jak: rozmowa przez telefon, sprzątanie, czy gotowanie. W tym wieku dziecko już nie bawi się cały czas tą samą zabawką, potrzebuje urozmaicenia i więcej naszej uwagi. Zaczyna stawiać pierwsze kroki, powoli mówi coś po swojemu. Roczne dziecko okazuje również uczucia uściskiem, uśmiechem, głaskaniem, czy buziakami. Kiedy dziecko kończy roczek, wtedy zaczyna interesować się wszystkim, co jest dookoła. Zaczyna samodzielnie chodzić, robi coraz bardziej skomplikowane czynności. Coraz mniej interesuje się zabawkami z okresu niemowlęcego. W tym czasie szuka nowych, ciekawych wrażeń i zaczyna odkrywać świat.

Jak wybrać zabawkę dla rocznego dziecka?


Warto poszukać wśród zabawek, które będą rozwijać narząd wzroku, słuchu i ruchu. W tym czasie świetne będą klocki, kolorowe książeczki czy duże proste puzzle. Oprócz zabawek edukacyjnych wymienionych wcześniej, ważne są również zabawki interaktywne. Tego typu zabawki znajdziemy najczęściej w formie kostek, misiów czy stoliczków. W sklepie Przydomu znajdą Państwo wiele atrakcyjnych zabawek łączących w sobie przyjemność i rozwój nowych umiejętności.

Przykłady prezentów dla rocznego dziecka do 200 zł


Sorter kształtów

W sklepie Przydomu.pl znajdziemy kilka takich zabawek. Różnią się marką, ilością dopasowywanych kształtów oraz ogólnym rozbudowaniem zabawki.

ABC Domek muchomor z klockami

Najprostszy sorter kształtów to ABC Domek muchomor z klockami od Simby. Tutaj dziecko ma do dopasowania jedynie cztery elementy. 

Domek zwierząt sorter kształtów

Bardziej rozbudowany jest domek zwierząt od Chicco. Tutaj mamy 5 figurek zwierzaczków i 5 klocków o różnych kształtach geometrycznych. Wrzucone klocki dziecko wyjmie przy pomocy specjalnych, dużych kluczy. Ta zabawka sprawia dzieciom dużo radości. 

Sorter kształtów Skrzynia piratów

Sorter kształtów Skrzynia piratów - ta zabawka ma 6 klocków wymagających dopasowania. Po wrzuceniu klocków otwieramy skrzynię i wyjmujemy klocki. Skrzynia jest na kółkach, a także ma dołączony specjalny sznureczek, który ułatwia jej transportowanie. Co ważne, zabawka nie ma ostrych krawędzi, dzięki czemu jest bezpieczna dla dziecka. 

Bujaki, chodziki i jeździki

Tego rodzaju prezenty wspomogą dziecko w nauce chodzenia, uczą zachowania równowagi, stawiania pierwszych kroków. Niektóre z nich mają bogate wyposażenie. Dzięki temu podczas nauki chodzenia będzie grać przyjemna muzyka, w niektórych modelach wyświetlają się również kolorowe światełka. Chodziki, jeździki i bujaki dostępne w naszym sklepie mają różne ciekawe funkcje.

Miś bujawka

Miś bujawka od Smoby jest idealna dla rocznego dziecka. Zabawka ta może służyć jako jeździk lub bujak. Dziecko może cieszyć się nim w domu oraz w ogrodzie. Jeździk ten jest bujakiem, dzięki specjalnemu stelażowi. Konstrukcja jest stabilna, komfortowa i bezpieczna. Za głową misia jest umieszczony uchwyt, który ułatwia dziecku utrzymanie równowagi, a także jest przydatny przy wchodzeniu na zabawkę. Ten bujak balansuje w górę i w dół, jest zawieszony na tyle nisko, że dziecko może opierać stópki o podstawę zabawki. Co ważne, bujawka obraca się w bok, ma zasięg go 45 stopni. Po zdjęciu misia z podstawy, zabawka staje się jeździkiem. 

Chodzik interaktywny Cotoons

To jest idealna propozycja dla dzieci, które zaczynają stawiać pierwsze kroki. Chodzik jest niezwykle atrakcyjny, pełni funkcję pchacza, dzięki czemu dziecko ćwiczy równowagę. Jest również świetną zabawką, ponieważ z przodu mamy umieszczony sorter kształtów z kolorowymi światełkami i przyjemną muzyką. O bezpieczeństwo malucha dbają 4 hamulce, które stabilizują chodzik, gdy dziecko opiera się o zabawkę w czasie wstawania. Co ważne, chodzik nie ma ostrych krawędzi i kantów, a z tyłu chodzika ma małą kieszonkę na małego misia lub inną zabawkę. 

Interaktywne stoliki, misie i książeczki

Interaktywne stoliki, misie i książeczki uczą i rozwijają dzieci. Dzieci podczas zabawy mogą poznawać kolory, kształty, a także uczą się rozpoznawania zwierząt, liter, cyfr itp. W naszym sklepie znajdą Państwo wiele różnych edukacyjnych zabawek. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji z naszego sklepu.

Interaktywna książeczka z wierszykami

Interaktywna książeczka zadba o pobudzenie rozwoju intelektualnego każdego dziecka. W oprawie książeczki mamy zamontowane trzy kolorowe, podświetlane przyciski, w których zapisany jest dźwięk prostych kształtów, słów i liczb. Grube strony ułatwiają przekładanie stron książeczki. Dzięki nim dziecko rozwija sprawność manualną. W książeczce mamy 6 wierszyków dla dzieci wzbogaconych kolorowymi, wesołymi ilustracjami. 

Miś Podróżnik

Ten miś nie tylko słodko wygląda, a również uczy i bawi. Miś podróżnik opowiada historyjki i śpiewa. Mówi w dwóch językach, podczas swoich opowieści rusza ustami. Historyjki są umieszczone na tematycznych kartach, natomiast po naciśnięciu łapki misia usłyszymy wesołe rymowanki i melodyjki. Co ważne, miś uczy rozpoznawania kolorów, kształtów, słów i cyfr w języku polskim oraz angielskim. Warto tutaj podkreślić, że zabawka została wykonana z bezpiecznych materiałów o wysokiej jakości. 

Pianinko Szczeniaczka Uczniaczka

Pianinko jest wyposażone w 5 dużych, podświetlanych klawiszy. Dzięki nim dziecko wydobędzie z piania 30 różnych melodii i dźwięków. Tutaj mamy również 2 tryby zabawy. Małe pianinko ma specjalny uchwyt, dzięki czemu można zabrać je ze sobą wszędzie. Przewracane strony w pianinie umożliwiają zmianę trybu zabawy. Dzięki pianinku, dziecko może posłuchać wielu klasycznych melodii i piosenek dla dzieci. Zabawka rozwija zdolności manualne dzieci, wzbudza ciekawość i uczy nowych słów. Co ważne, pianinko ma regulację poziomu głośności. 

Stolik edukacyjny Hobby

Dziecko, które kończy roczek zaczyna się bawić w swoich rodziców. W tym czasie naśladuje niemal nasze wszystkie codzienne czynności, w ten sposób uczy się i poznaje świat. Stolik edukacyjny ma w swoim wyposażeniu elementy dźwiękowe, a także manualne. Tutaj dzieci mogą posłuchać aż 53 melodii oraz przydatnych zdań. Stoliczek przybliży dzieciom temat gotowania, ogrodnictwa, rysowania, czy gry na instrumentach. Co ciekawe, zdania, słowa i piosenki są nagrane w języku polskim i angielskim. Podczas zabawy dziecko poznaje kolory, czy nazwy warzyw. Oprócz tego rozwija zdolności manualne i muzyczne. W stoliczku mamy zamontowaną tablicę do rysowania i pianinko. 

Dekoracja do pokoju

Co zrobić, jeśli dziecko ma już bardzo dużo zabawek i nie wiemy co mu kupić? Rozwiązaniem może być jakiś drobiazg do pokoju. Z przydatnych i funkcjonalnych rzeczy możemy tutaj zaproponować projektory kolorowych światełek ze spokojną, wyciszającą muzyką. Taki projektor uspokaja, relaksuje dziecko oraz rozwija zmysł słuchu i wzroku. Projektory mogą być stosowane również jako lampka nocna.

Tęczowa kostka

Oprócz kolorowych świateł wydobywa się z niej kojąca muzyka. Kostka ma wbudowane 90 różnych kombinacji kształtów i kolorów emitowanego światła. Sprawdza się jako lampka nocna. Kostka jest zasilana na baterie. 

Projektor Next 2 Stars na łóżeczko niebieski

Ten projektor może być stosowany jako delikatna lampa nocna, projektor gwiazd i pozytywka. Co ciekawe, wbudowany sensor umożliwia włączenie się melodyjki i projektora na głos płaczu dziecka. W projektorze mamy wgrane wiele różnych melodii, może grać i wyświetlać światła nieprzerwanie przez 30 minut. Do projektora jest dołączony miły, niebieski miś. Projektor można zamontować na barierce łóżeczka dziecka lub postawić go na półeczce. 

Projektor Myszki Miki

Myszka Miki jest świetna dla dzieci w każdym wieku. Projektor w tym kształcie zostanie z dzieckiem nawet gdy ono podrośnie. Po włączeniu projektora na ścianach oraz na suficie będą wyświetlać się gwiazdki. Mogą one świecić w kolorze czerwonym, zielonym, niebieskim lub wielokolorowym. Projektor podczas wyświetlania gwiazdek emituje przyjemną muzykę klasyczną od takich twórców jak Chopin, Beethoven, czy Mozart, a także kołysanki i inne znane melodie klasyczne. 

 
Wybierz prezent na roczek!
 

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 3 Artykuł nie był pomocny 1
}