Data publikacji: 2016-01-04

Poznaj sekret prawidłowego suszenia ubrań

Udostępnij na Google+

Kupując ubrania często kierujemy się wpływem chwili oraz zachwytem nad wyglądem ubrań. Nie sprawdzamy metek, w jaki sposób bluzkę czy sweter należy prać. Jeżeli nie lubimy prać ręcznie bądź źle rozwiesimy nasze najlepsze ubrania, to po pierwszym praniu stracą one swój pierwotny wygląd, a my dostaniemy białej gorączki z powodu wydanych pieniędzy. Przeważnie z suszeniem bawełnianych t-shirt czy jeansu nie mamy takich problemów, jak w przypadku wełnianej odzieży czy kaszmirowych sukienek czy swetrów. Dlatego poniżej przedstawiamy zasady prawidłowego prania oraz suszenia ubrań.

5 prostych zasad, jak prawidłowo suszyć ubrania?


1. Pierwsza podstawowa zasada to pamiętanie, że pierzemy i suszymy ubrania na lewej stronie. Nigdy o tym nie zapominaj! Pamiętaj też o tym, aby po wyjęciu bielizny z pralki strzepnąć ją kilka razy. Wygładzone tkaniny łatwiej będzie nam później prasować.

2. Zawsze chowaj pustą suszarkę do suchego pomieszczenia. Jeżeli nie kupiliśmy suszarki z dobrego materiału, taka suszarka narażona jest na warunki atmosferyczne i zajdzie rdzą, która może spowodować zniszczenie odzieży.

3. Jeżeli pierzemy kaszmirowe bądź wełniane swetry, sukienki, szale pamiętaj o tym, aby włączyć w pralce funkcję "wełna". Jeżeli takiej funkcji nie ma, lepiej poświęcić kilka minut i wyprać nasze wełniane rzeczy w misce w letniej wodzie. Po wypraniu wełny nigdy nie wieszamy jej ku dołowi na sznurku, ponieważ się zdeformuje. Do suszenia wełnianych rzeczy idealnie nadają się pionowe suszarki do bielizny np. Suszarka Pegasus Tower 190 81435. Na jednej z półek suszarki układamy ręcznik, a na ręcznik układamy wełniany sweter czy szal. Ważną też zasadą w suszeniu wełny jest unikanie pralko-suszarek lub samych suszarek bębnowych. Tak jak w przypadku wieszania swetra ku dołowi, tak włożenie wełny do suszarki elektrycznej spowoduje, że odzież pod wpływem bardzo gorącego powietrza po prostu się skurczy.

 

4. Nie wystawiaj ubrań w słoneczne dni na mocne promienie słoneczne, które mogą spowodować, że nasze ubrania spłowieją i jednocześnie będziemy mieli problem z ich prasowaniem. Jeżeli masz taką możliwość sprawdzaj regularnie, czy pranie już wyschło. Nie pozostawiaj suchego prania zbyt długo na dworze. Promienie słoneczne niszczą nie tylko kolor, ale również trwałość odzieży. Suszarki ogrodowe mają wiele zalet, o których pisaliśmy już w "Zanim wybierzemy suszarkę do bielizny...", wystarczy kontrolować czas ekspozycji ubrań na działanie promieni słonecznych. 

5. Jeżeli chcesz uniknąć nieprzyjemnych zapachów ubrań zawsze ustawiaj suszarkę w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Jeżeli jest ładna pogoda, korzystaj z niej i wystaw pranie na dworze. Jeśli jednak nie masz możliwości wystawienia prania na dwór, wietrz pomieszczenie, w którym suszysz bieliznę. Pamiętaj, że mokre ubrania powodują podwyższoną wilgotność w pomieszczeniu, a ta z kolei może sprzyjać rozwijaniu się grzybów i pleśni.
 

Zobacz wybór suszarek w sklepie Przydomu.pl
zdjęcie: bykst / pixabay.com                                                                                                                                    (sn)

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 4 Artykuł nie był pomocny 1
}