Data publikacji: 2016-02-04

Konewka pełna pomysłów - 10 inspiracji dla Ciebie!

Udostępnij na Google+

Konewki to nie tylko proste narzędzia do podlewania - czy to w domu, na grządkach, czy w domu, pośród naszych roślin doniczkowych. Ich połączenie z niekiedy bardzo prostymi kompozycjami kwiatowymi może przynieść zaskakujacy efekt. Może warto zainspirować się i poszukać dookoła jakiejś nieużywnej konewki? 
 

kwiaty w konewce Jak widać, konewki to nie tylko praktyczne narzędzia - w połączeniu z kwiatowymi kompozycjami w rozmaitych kolorach mogą pomóc nam stworzyć delikatny, romantyczny klimat. Biel w połączeniu z różem i dziewczęcą kokardką nadają kompozycji lekkości. To pomysł na świetną dekorację nie tylko domu, ale też sali weselnej w romantycznym klimacie, czy przyjęcia komunijnego. 
białe kwiaty w żółtej konewce Radosny, żółty kolor tej maleńkiej konewki wspaniale współgra z białymi kwiatami. To naprawdę minimalistyczna ozdoba, idealna do celebrowania wiosny i lata. Prosty sposób na ożywienie i upiększenie stołu ogrodowego podczas grilla z przyjaciółmi czy kawy z najbliższą rodziną. 
żonkile w żółtej konewce Tu również żółta konewka występuje w roli głównej. Z tą jedynak różnicą, że wyraźne są już akcenty Wielkanocne - żółte kurczaczki usadzone na mchu wyglądają nie tylko uroczo, ale też zapobiegają nadmiernegmu parowaniu wilgoci z podłoża. Zielono-biała wstążka z filcowym kwiatem dopełnia całości, przełamując słoneczny kolor. Kto wie, może to dobry pomysł na tegoroczną Wielkanoc?
fioletowa konewka z kwiatami Dla miłośników innych palet kolorystycznych również coś mamy - bardzo naturalna i swobodna kompozycja z fioletowych kwiatów będzie wspaniale wyglądać przed wejściem do domu, na schodach, tarasie. Konewka w kolorze lawendy będzie pasować takze do innych kompocycji, np. z białych kwiatów. 
kolorowy bukiet w konewce Ale też kto w końcu powiedział, że trzeba ograniczyć się do jednego koloru? Dla miłośników barwnych połączeń i kompozycji złozonych z wielu różnych gatunków z pewnością polecamy dekorację tego typu. Delikatna, biała konewka mieści w sobie chyba wszystkie kolory tęczy, podkreślając ich urodę. Idealna ozdoba dla energicznych, radosnych osób
Klimat tych dekoracji choć pozornie sielski, anielski, to jednak ma w sobie dużo elegancji. Zmęczeni staromodnymi, kryształowymi wazonami ludzie poszukują ciekawych roziwązań dla prezentacji świezych kwiatów i wtedy z pomocą przychodzą właśnie konewki! W zależności od stylu, jaki chcemy podkreślić, takie bukiety mogą tworzyć rustykalny, folkowy klimat lub podkreślać aurę swobodnego romantyzmu.
żonkile w stalowej konewce W roli głównej ponownie żonkile, jednak tym razem za doniczkę służy im stylizowana na starą, nie pomalowana koneweczka. Dzieki tak surowemu otoczeniu, uroda żywych kwiatów jest wyjątkowo podkreślona, a cała dekoracja świetnie sprawdzi sie zarówno w surowych, nowoczesnych wnętrzach, jak i tych "z duszą". 
konewka na oknie Stare konewki również mogą być ozdobą, zwłaszcza że ciągle panuje moda na wszelkiego rodzaju "vintage". Jesli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami starego domu, to pewnie i tak na parapetach często goszczą donice z surfianiami czy pelargoniami. Dlaczego więc nie ożywić dekoracji własnie konewką?
fioletowa konewka Również na pięknych, nowoczesnych tarasach znajdzie sie miejsce dla konewki. Luźno ułożone rośliny będą wabić swoim kolorem i aroamtem barwne motyle, które z kolei ucieszą nasze oczy swoim widokiem. 
konewka w kompozycji z kwiatami i narzędziami ogrodniczymi Delikatne, polne i łąkowe kwiaty ujęte w swobodnej kompozycji oddają pewien urok lata, gdy mozna sie rozmarzyć i oddać relaksujacym zajęciom w ogrodzie czy na działce. Dziecięca konewka, z której już być moze wyrośli dotychczasowi użytkownicy, znalazła swoje drugie życie w formie ozdoby
 

          
 


 
Konewki-różne wzory i kolory

zdjęcia: Feelart/freedigitalphotos.net ; paladin13/freedigitalphotos.net ; Vera Kratochvil/publicdomainpictures.net ; VelnioBoba/pixabay.com ; Maja Piskorska/freeimges.com ; apnear40/pixabay.com ; johninportland/morguefile.com ; Sweetaholic/pixabay.com ; Gerlach/pixabay.com ; condesign/pixabay.com 
 

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 13 Artykuł nie był pomocny 1
}