Data publikacji: 2016-11-04

Klocki – super prezent otwierający drzwi wyobraźni

Udostępnij na Google+

Klocki to takie zabawki, które spodobają się dzieciom w każdym wieku. Dostarczają dziecku wiele frajdy. Nie tylko bawią, ale również odgrywają dużą rolę w rozwoju wyobraźni. Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich zalet, które daje prosta zabawa klockami.

Bez względu na to, czy klocki są małe, duże, drewniane, czy plastikowe działają na wszystkie dzieci tak samo. Dzięki tej prostej zabawce każde dziecko może się rozwijać. Tylko sęk w tym, aby umiejętnie dobrać klocki do wieku dziecka.

Jak dobrać klocki do wieku dziecka?


Zawsze kierujmy się zaleceniami producenta. Na każdym opakowaniu klocków mamy informację opisującą wiek dziecka, dla którego są przeznaczone konkretne klocki, czy zabawki. Ważne jest również to, aby klocki spełniały Europejskie Normy Bezpieczeństwa. Nie kupujmy klocków, które nie spełniają odpowiednich norm i nie mają certyfikatów. Często zdarza się, że tanie zabawki mogą zawierać niebezpieczne substancje. A przecież bezpieczeństwo najmłodszych jest najważniejsze.
 

Zalety zabaw klockami


  • Rozwija zdolności manualne
  • Poprawia koordynację ruchowo-wzrokową
  • Pobudza koncentrację
  • Wspólna zabawa uczy dzielenia się oraz współpracy w grupie
  • W ogromnym stopniu rozwija kreatywność i wyobraźnię
  • Uczy rozpoznawać kolory i kształty
  • Poprawia orientację przestrzenną
  • Uczy cierpliwości
  • Uczy precyzyjnych ruchów


Pozytywny wpływ klocków na małe dzieci:
Małe dzieci podczas zabawy prostymi, kolorowymi i dużymi klockami, mogą się wiele nauczyć. Taka zabawa pozwala dziecku poznawać kolory, kształty, zdolność rozróżniania rzeczy na większe i mniejsze. Bawiąc się wspólnie z dziećmi, w prosty sposób możemy nauczyć dziecko relacji przestrzennych, czyli co oznaczają słowa: obok, prawo, lewo, nad i pod. Oprócz tego to świetny sposób na szybkie nauczenie dziecka liczenia.

Rodzaje klocków


Klocki drewniane
Jest to rodzaj klocków najczęściej polecany przez psychologów. Klocki mają różne kształty, umożliwiają rozwój wyobraźni. Tutaj dziecko uczy się rozpoznawania figur geometrycznych. Pracuje nad precyzją, ponieważ jeden nieodpowiedni ruch może powalić całą konstrukcję. Taka zabawa uczy cierpliwości i konstruktywnego myślenia.

Duże klocki wciskanie
Przeznaczone dla maluchów. Ich wielkość jest na tyle duża, że nie pozwala na włożenie klocka do buzi. A to minimalizuje ryzyko wystąpienia niebezpiecznych sytuacji i umożliwia bezpieczną zabawę.

W Przydomu.pl mamy serię dużych klocków dla dzieci Mega Bloks w wersji dla chłopców i dziewczynek. Są one przeznaczone dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Łatwe w łączeniu i rozłączaniu. Na niektórych klockach są umieszczone grafiki i liczby, które wzbudzają u dzieci większe zainteresowanie. Co więcej, niektóre zestawy zawierają pudełka lub walizki, które ułatwiają przenoszenie oraz przechowywanie klocków.

Małe klocki wciskane
Dla dzieci powyżej 6 lat. Zestawy klocków np. marki Cobi zawierają bardzo małe elementy, mają ogromny wpływ na wyobraźnię, pozwalają tworzyć skomplikowane budowle. Takimi klockami lubią bawić się nawet starsze dzieci. Większe zestawy klocków pozwalają tworzyć ruchome budowle i maszyny. To ogromna frajda dla dzieci. Sprawdź dostępne modele w Przydomu.pl

Geomag Mechanics
To nietypowy rodzaj klocków, który również świetnie wpływa na wyobraźnię. Pozwala na tworzenie kreatywnych budowli z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań. Z tymi klockami możemy tworzyć pojazdy, figury geometryczne, czy trójwymiarowe modele. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu magnesów, takie rozwiązanie które powoduje przyciąganie się elementów. W tym zestawie klocków znajdziemy magnetyczne kulki, patyczki oraz obręcze. Zbudowane budowle możemy sami wprawiać w ruch i obserwować jak zaczynają się przyciągać, skręcać oraz obracać. Dzięki nim dzieci obserwują podstawowe zasady fizyki. Klocki są produkowane w Szwajcarii, przeznaczone dla dzieci powyżej 5 roku życia. To idealny pomysł na prezent, który z pewnością pozytywnie zaskoczy każde dziecko.


Klocki Listki firmy Wader

Kolejny nietypowy rodzaj klocków. Zawiera elementy w formie listków z nacięciami, które umożliwiają tworzenie nietypowych budowli. Są przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia. To również bardzo fajny pomysł na prezent, który pobudza kreatywność i wyobraźnię dziecka. Co ważne są bezpieczne i wykonane z materiałów wysokiej jakości.

Klocki to idealny pomysł na prezent. Przy wyborze odpowiedniego zestawu zwróćmy uwagę na wiek dziecka i jego zainteresowania. Taki prosty podarunek może sprawić dziecku wiele radości.
 

Zobacz różne zestawy klocków w naszym sklepie!
zdjęcie: Thaliesin / pixabay.com

(sn)

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 10 Artykuł nie był pomocny 0
}