Data publikacji: 2017-11-27

Jaki samochód zdalnie sterowany kupić?

Udostępnij na Google+

Samochód RC to świetna zabawka, która dostarcza rozrywki nie tylko najmłodszym, ale również starszym miłośnikom motoryzacji. Zabawa pojazdem zdalnie sterowanym to świetny trening koordynacji i koncentracji, dlatego kiedy nasz maluch opanuje zabawę tradycyjnymi samochodzikami, warto zastanowić się nad kupnem pojazdu zdalnie sterowanego.

Kiedy kupić dziecku samochód zdalnie sterowany?


Pewnie nie raz widzieliście malucha, który nieudolnie kieruje autem zdalnie sterowanym, uderzając w szafę, nogi od stołu i inne przeszkody. Z jednej strony to dobrze - dziecko uczy się dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych, dowiaduje się, jak jego decyzje wpływają na rzeczywistość. Zabawa pojazdem zdalnie sterowanym rozwija wyobraźnię przestrzenną i ćwiczy koordynację czy koncentrację. Jednak, jeśli auto zdalnie sterowane jest niedostosowane do wieku dziecka, zabawa może narobić więcej szkód niż pożytku i doprowadzić do zniszczenia auta czy mebli. Dlatego podczas zakupu pojazdu zdalnie sterowanego, zwróćmy uwagę na jego funkcje, prędkość oraz wiek dziecka, dla którego przeznaczona jest zabawka.
Pojazdy zdalnie sterowane dostępne w Przydomu.pl

W sklepie internetowym Przydomu.pl znajdziecie Państwo auta i pojazdy zdalnie sterowane przeznaczone dla dzieci od 2 roku życia. Starsze dzieci oraz miłośnicy motoryzacji z pewnością docenią linię aut zdalnie sterowanych, która inspirowana jest prawdziwymi modelami samochodów znanych marek. Na uwagę zasługują również pojazdy zdalnie sterowane zbudowane z… klocków. Tego typu zestawy spotkamy m.in u firmy Cobi.

Samochód zdalnie sterowany Billy Chicco - prezent dla 2-latka


Dla najmłodszych miłośników samochodów, doskonałym prezentem będzie zdalnie sterowany samochód Billy marki Chicco. Kolorowa i sympatyczna grafika, świecące światełka oraz dźwięki przyciągają uwagę maluchów, a brak ostrych krawędzi sprawia, że zabawka jest bezpieczna dla najmłodszych. Jak sterować tym autem? Do zestawu dołączona jest kierownica - pilot, za której pomocą dziecko może sterować autkiem Billy w prawo, w lewo, do przodu i do tyłu. Takie rozwiązanie jest idealne dla dzieci, które dopiero poznają zasadę działania samochodu i poznają otaczającą rzeczywistość.

Dźwig Gigant z dźwiękiem Dickie Toys - prezent dla 3-latka


Dzieciaki, które uwielbiają organizować w swoim pokoju plac budowy pokochają ten zdalnie sterowany dźwig Gigant. W tym przypadku sterowanie ruchem odbywa się za pomocą pilota na kabel. Który przycisk wybrać, aby wprawić w ruch ramię? Jak opuszczać i podnosić ładunki przy pomocy dźwigu? Dziecko odpowiadając na te pytania i zapoznając się z działaniem pilota, uczy się jakie konsekwencje mają jego decyzje.

Zygzak McQueen RC Cars3 Dickie Toys - prezent dla 4-latka


Czterolatek, który uwielbia bajkę Cars / Autka z pewnością ucieszy się na widok samochodu zdalnie sterowanego Zygzak McQueen marki Dickie Toys. Ta resorówka sterowana radiowo za pomocą intuicyjnego pilota, jeździ znacznie szybciej niż modele przeznaczone dla mniejszych dzieci. Zabawa zdalnie sterowanym zygzakiem McQueen, który porusza się z prędkością wynoszącą maksymalnie 8 km/h, to świetny trening refleksu i zręczności! Dzięki funkcji turbo, maluch może organizować nie tylko skomplikowane tory przeszkód, ale i wyścigi! Autko jest bardzo zwrotne - oprócz jazdy do przodu i do tyłu, skręca również w prawo i w lewo.

Zdalnie sterowany Lamborghini Sesto 1:14 49200 - prezent dla 6-latka


Twoje dziecko odziedziczyło po rodzicach miłość do motoryzacji? Zdalnie sterowanym Lamborghini Sesto Elemento przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6 roku życia, jednak taką maszyną  nie pogardzi nawet dorosły! Ten model auta wykonany w skali 1:14 przypomina pierwowzór nie tylko wyglądem. Maszyna ma amortyzatory, a także mechanizm różnicowy. Pojazd porusza się do przodu, do tyłu oraz skręca w prawo i w lewo, a podczas jazdy świecą się światła. Jest bardzo zwrotny i szybki, dlatego przeznaczony jest dla starszych dzieci.

Buldożer zdalnie sterowany 21910 COBI ELECTRONIC - prezent dla 8-latka


Starszym dzieciom, które już dawno opanowały zabawę prostymi pojazdami zdalnie sterowanymi, firma Cobi proponuje zestawy z linii Cobi Electronics. Taka zabawka to świetny pomysł na prezent dla dziecka, które uwielbia układać klocki oraz jeździć autami zdalnie sterowanymi. Przykładem jest zdalnie sterowany buldożer Cobi Electronic, z którego ucieszą się 8 - letnie i starsze dzieci. Jak sterowane są pojazdy Cobi Electronic? Samochody i maszyny mają łącze na podczerwień, a także pracują w trybie bluetooth. Dzięki temu sterowanie pojazdami może odbywać się za pomocą pilota lub aplikacji zainstalowanej w smartfonie czy tablecie!

Dron SYMA X5 HW 2,4G niebieski HD WiFi - prezent dla 14-latka


Ostatnią propozycją pojazdu zdalnie sterowanego jest dron marki SYMA, który polecamy jako gadżet dla nastolatków. Tutaj ważna jest maksymalna koncentracja i precyzja - chodzi o to, aby podczas sterowania lotem drona nie “zaparkować” przez przypadek w koronie drzewa. Dron SYMA X5 HW to propozycja dla dzieci powyżej 14. roku życia. Ten model quadocoptera pracuje w paśmie 2,4 GHz, co umożliwia organizowanie wyścigów, bez ryzyka zaburzeń lotu dronów. Dzięki kamerze HD FPV i transmisji WiFi, każdy może obserwować świat z poziomu drona na smartfonie, który wygodnie można zamontować na uchwycie pilota.

Samochody zdalnie sterowane dla małych i dużych

zdjęcia: pixabay.com

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 2 Artykuł nie był pomocny 5
}