Data publikacji: 2015-12-29

Jaki rodzaj deski do prasowania wybrać?

Udostępnij na Google+

Jeżeli prasowanie jest dla ciebie prawdziwą udręką, być może oznacza to, że masz źle dobraną deskę do prasowania. Dlatego stając przed wyborem nowej deski, należy zadać sobie pytanie, jakiego sprzętu tak naprawdę potrzebujemy, aby prasowanie nie było tylko męczącym obowiązkiem. Z całą pewnością należy zastanowić się nad funkcjami, jakie deska musi posiadać oraz czy będziemy mieli gdzie ją przechowywać. Kupno np. deski z systemem prasowania, przy posiadaniu mieszkania o powierzchni 40 m2, nie jest zbyt dobrym pomysłem.

Na rynku możemy wyróżnić trzy rodzaje desek do prasowania:

  1. Deska klasyczna bez żadnych dodatkowych funkcji
  2. Deska ze zintegrowanym przedłużaczem
  3. Tzw. system prasowania


1. Deski klasyczne


Deski klasyczne to ciągle najczęściej spotykane w naszych domach rozwiązania. Tego typu deski nie posiadają żadnych dodatkowych funkcji, czy przedłużaczy. Stanowią stabilną płaszczyznę do prasowania wyposażoną w podstawek na żelazko lub też nie.

Do takich desek możemy dokupić tzw. rękawnik. Jest to mini deska do prasowania, dzięki której bez problemu wyprasujemy rękawy i mankiety w koszulach. Jest bardzo pomocna, szczególnie dla tych osób, które często chodzą w garniturach.

 

2. Deski ze zintegrowanym przedłużaczem


Deski ze zintegrowanym przedłużaczem to te, w których wbudowane jest gniazdo elektryczne i połączony z nim przedłużacz. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy swobodnie ustawić deskę w taki sposób, aby było nam wygodnie, a niekoniecznie tylko w tym miejscu, w którym mamy gniazdko. Dodatkowo dzięki uchwytowi na przewód, kabel nie będzie plątał się pod nogami. Nie będziemy musieli martwić się, czy przypadkiem nie zrzucimy żelazka z deski. Poza wbudowanym gniazdem elektrycznym takie deski standardowo wyposażone są w podstawę pod żelazko. Deski ze zintegrowanym przedłużaczem często posiadają pod spodem metalowe półeczki, na których możemy odkładać już wyprasowane rzeczy.

3. Systemy do prasowania


Systemy do prasowania to już dość spory wydatek dla naszej kieszeni. Taki system składa się z deski z nadmuchem oraz zintegrowanej stacji parowej. W komplecie z deską do prasowania od razu otrzymujemy profesjonalne żelazko. Zestaw ten jest dość ciężki, lecz stabilny. W porównaniu z deskami tradycyjnymi tego typu systemy posiadają dodatkowe funkcje, które przyśpieszają prasowanie. Systemy do prasowania są wyposażone w funkcję regulacji ilości pary wodnej, co znacząco skraca czas prasowania. Jednak pomimo możliwości zwiększenia szybkości prasowania o 50% nie są to wciąż zbyt popularne produkty, dzieje się tak ze względu na dość wygórowaną cenę oraz dość duże gabaryty.

Wybór deski nie jest czymś, jakby się mogło wydawać, trywialnym. Każdy z nas prasuje i prasować za pewne jeszcze długo będzie. W zależności od wielkości rodziny oraz trybu prowadzonego życia musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, co jest dla nas ważniejsze: czas prasowania, a może jego jakość? Czy potrzebujemy wydawać po kilka tysięcy złotych na system prasowania, czy może jednak wystarczy nam klasyczna deska do prasowania? Przed dokonaniem zakupu powinniśmy sobie odpowiedzieć na te proste dwa pytania, aby nie kupić sprzętu, który szybko okaże się nieporęczny i nieprzydatny. 
 

Masz już dobrą deskę do prasowania?

zdjęcie: Gadini / pixabay.com                                                                                                                                                                                     (sn)

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 1 Artykuł nie był pomocny 6
}