Data publikacji: 2017-01-04

Jak dobrać odpowiednią skrzynię ogrodową?

Udostępnij na Google+

Skrzynie ogrodowe przydadzą się każdemu, kto ma choćby mały ogród, taras, czy jedynie balkon. Pomieszczą przeróżne skarby. Dlatego tutaj przedstawimy wam najciekawsze rodzaje skrzyń ogrodowych, które warto mieć w swoim ogrodzie.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie skrzyni ogrodowej?


  • Wymiary – koniecznie musimy na nie zwrócić uwagę, kiedy mamy mało miejsca na balkonie lub tarasie.
  • Wytrzymałość – jest równie ważna wtedy, gdy skrzynia ma jednocześnie pełnić funkcję ławeczki. Nie wolno siadać na niewzmocnionych wiekach skrzyń, bo te mogą nie wytrzymać ciężaru i się połamać.

  • Pojemność – niezwykle ważna sprawa. Przecież po to kupujemy skrzynię, aby zmieścić w niej jak najwięcej akcesoriów! Zanim dokonamy zakupu, sprawdźmy jaka pojemność będzie nam najlepiej odpowiadać.

  • Materiał – ważny aspekt. Od tego, z jakiego materiału została wykonana skrzynia, zależy jej wytrzymałość oraz jakość. Szczególnie istotne wtedy, gdy skrzynia będzie stać na słońcu. Niektóre skrzynie wykonane są ze specjalnych materiałów, które zapobiegają blaknięciu kolorów i są odporne na wysokie temperatury. Pamiętajmy o tym, jeśli nasza skrzynia będzie stała w mocno nasłonecznionym miejscu.

  • Funkcjonalność – ze względu na swoją budowę, skrzynie ogrodowe mogą pełnić funkcję ławki lub stolika (np. skrzynie okrągłe).

  • Wygląd – jeśli już mamy jakieś meble ogrodowe warto zadbać o to, aby skrzynie pasowały do nich przynajmniej pod względem kolorystycznym. Dzięki temu cały wystrój ogrodu będzie tworzył jedną całość. Na rynku dostępne są skrzynie z tworzywa sztucznego wyglądem przypominające drewno, rattan, wiklinę czy inne naturalne materiały.

  • Szczelność – to również ważna kwestia szczególnie wtedy, gdy skrzynie ogrodowe będą służyły głównie do przechowywania poduszek ogrodowych. Przecież nie chcemy, aby dostała się do nich woda deszczowa, czy zimowy śnieg.

  • Zawiasy – kluczowy element skrzyni, muszą być sprawne, odporne na rdzę, ścieranie oraz rozdzieranie. Ważne jest również to, aby miały hydrauliczne siłowniki, które ułatwiają otwieranie i zamykanie klapy. 

  • Zamek – dobry sposób na bezpieczne przechowywanie ogrodowych drobiazgów. Takie rozwiązanie sprawdzi się również na działkach rekreacyjnych, których nie odwiedzamy codziennie. Oprócz tego w ten sposób uchronimy zawartość przed dziećmi.

  • Kółka – ten element jest bardzo przydany wtedy, gdy lubimy częste przemeblowania na tarasach, balkonach, czy w ogrodach. Taki szczegół wyposażenia z pewnością ułatwi nam transport skrzyni z miejsca na miejsce.

 

Skrzynia ogrodowa na balkon – jak wybrać?


Szukając skrzyni ogrodowej na balkon, na samym początku powinniśmy zmierzyć długość i szerokość balkonu, aby sprawdzić, czy dany model skrzyni zmieści się na balkonie. To sprawa priorytetowa. Przy wyborze konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na skrzynię, która jednocześnie może pełnić funkcję ławeczki lub stolika. Wtedy nie tylko zyskamy dodatkowy mebel, który pomieści konkretne drobiazgi, ale również spełni funkcję przyjemnego miejsca do wypoczynku. Warto wybrać taką skrzynię, która jest solidnie i estetycznie wykonana.

Jeśli mamy mało miejsca na balkonie i nie zmieści się na nim skrzynia ogrodowa w formie ławeczki, to wybierzmy mniejszą skrzynię, ze wzmocnionym wiekiem, na którym również można siadać.


 

Uwaga!

 

Do skrzyń ogrodowych w formie ławeczki warto od razu dokupić poduszki ogrodowe, które uprzyjemnią czas spędzany na ławeczce oraz zapewnią komfort i wygodę.

 

Skrzynia idealna na taras

skrzynia balkonowa

Na tarasie mamy o wiele więcej miejsca niż na balkonie. Tutaj raczej nie musimy zwracać uwagi na wymiary skrzyni ogrodowej. Ważne jest to, aby skrzynia miała dużą pojemność. Wtedy będziemy mogli schować do niej ozdobne poduszki, ciepłe koce, czy inne drobiazgi, które w ciągu dnia i wieczorami przechowujemy na tarasie.

W Przydomu.pl mamy ogromny wybór eleganckich, dużych i pojemnych skrzyń na taras wykonanych z solidnych materiałów. Jeśli chcemy, aby wnętrze skrzyni zawsze było bezpieczne, możemy wybrać modele z przygotowanym zamkiem na kłódkę.

 

Jak wybrać skrzynię do ogrodu?


Jeśli chcemy, aby skrzynia nie pełniła tylko roli schowka na ogrodowe poduchy, czy drobiazgi, wybierzmy duży model, które pomieści w sobie wiele innych rzeczy. Bardzo duże skrzynie ogrodowe pomieszczą środki ochrony roślin, narzędzia ogrodnicze, czy urządzenia, takie jak np. kosiarka. Tego typu skrzynie nazywane są schowkami ogrodowymi, które pomieszczą wszelkie drobiazgi niezbędne w każdym ogrodzie. Tutaj zwróćmy uwagę na pojemność i funkcjonalność schowka. Może być on przydatny nie tylko jako pojemnik na narzędzia, ale właśnie w nim możemy schować kosze na śmieci, które przeważnie psują wygląd pięknego ogrodu. 

 

Wybierz skrzynię ogrodową!

zdjęcie: materiały Keter (sn)

 

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 8 Artykuł nie był pomocny 0
}