Data publikacji: 2017-11-20

Interaktywne zabawki dla 2-latka

Udostępnij na Google+

W sklepach z zabawkami półki aż uginają się od ilości zabawek interaktywnych. Wiele z nich to interaktywne zabawki dla dzieci, które poprzez zabawę mają im pomóc poznać świat i wspierają rozwój intelektualny dziecka. I tutaj rodzi się dylemat, która zabawka będzie najlepsza? Sprawdźmy!

Jak wybrać interaktywną zabawkę dla dwulatka?


Podstawą każdej zabawki jest bezpieczeństwo użytkowania. Zabawki interaktywne muszą być wykonane z trwałych materiałów, nie mogą mieć elementów, które mogą się szybko oderwać. Miejsce umieszczenia baterii również musi być odpowiednio zabezpieczone. Najlepiej będzie, jeśli taka zabawka spełnia normy bezpieczeństwa i posiada odpowiednie certyfikaty. Ważne jest również to, aby dobrać zabawkę odpowiednią do wieku dziecka.

Zabawki interaktywne dla dwulatków powinny pobudzać jego zmysły, rozwijać je. Oprócz tego dobrze jest, kiedy taka zabawka pełni również rolę edukacyjną. W sklepie Przydomu znajdą Państwo wiele zabawek interaktywnych dla dzieci. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

Aquadoodle mata wodna Thomas & Friends E72469


Mata wodna Aquadoodle Thomas&FriendsWodna mata Aquadoodle marki Tomas & Friends
wspiera rozwój zdolności plastycznych małego dziecka. Na tej macie dzieci mogą malować, rysować oraz kolorować. W zestawie mamy magiczny flamaster, który wystarczy napełnić zwykłą, czystą wodą. Przy pomocy flamastra dzieci mogą rysować po macie. Co ważne, tym flamastrem dziecko niczego nie pobrudzi, a rysunek utworzony na macie po chwili znika i można tworzyć kolejne małe dzieło sztuki.

Flamaster to nie wszystko. W zestawie znajduje się również stempelek w formie lokomotywy z bajki Tomek i Przyjaciele. Podczas jazdy lokomotywą po macie, pojawiają się na niej ślady torów. Dzięki temu dziecko ma możliwość narysowania stacji kolejowej. Również na ramie maty znajdziemy motyw z tej bajki, dzięki czemu dziecko może przenieść się w świat bajek. Proponowana mata wpływa na rozwój zręczności, kreatywności, ćwiczy rękę, a także przygotowuje do zajęć przedszkolnych. 
 

Bramka interaktywna 2w1 60243

Bramka interaktywna
Bramka interaktywna to świetne rozwiązanie dla małego piłkarza. Teraz dzieci mogą oddawać się piłkarskim wyczynom nawet w deszczowe dni.
  Bramka umożliwia ćwiczenie celnych strzałów w warunkach domowych. Każde celne trafienie jest nagradzane. Co ciekawe bramka uczy liczenia od 1 do 5, umożliwia poznanie nowych kolorów, kształtów i słów. Zabawka ma również tryb muzyczny, dzięki któremu dziecko może nauczyć się kilku ciekawych piosenek w języku polskim, a także angielskim. Cała zabawka wzbogacona jest efektami świetlnymi. Bramka interaktywna jest przeznaczona dla dzieci, które ukończyły 18 miesięcy. W zestawie oprócz bramki otrzymujemy piłkę do gry.
 

Edukacyjny stolik malucha - Ucz się i śmiej DRH37


Interaktywny stolik edukacyjny Fisher PriceKolejnym rodzajem ciekawych zabawek są edukacyjne stoliki. Przy nich dzieci mogą się rozwijać. Przedstawiany produkt to stabilny i bezpieczny w użytkowaniu edukacyjny stolik malucha od marki Fisher Price z serii "Ucz się i śmiej". Dzięki temu zabawkowemu stoliczkowi maluchy mogą poznawać ciekawe piosenki, nowe zwroty, a to wszystko w dwóch językach: polskim i angielskim. Edukacyjny stoliczek jest przystosowany dla dzieci od 6 do 36 miesiąca życia. Aby dostosować go do starszych dzieci, wystarczy zamontować odpowiednie nóżki.

Stoliczek uczy i bawi, pozwala poznać podstawowe litery, kształty, nazwy owoców, przeciwieństwa itp. Edukacyjny stolik jest podzielony na 4 moduły: zoo, farmę, domek i sklepik. Każdy moduł jest wyposażony w atrakcyjne elementy wzbudzające ciekawość dziecka. Nie zabrakło tutaj kręciołków, przycisków, suwaków, zabawkowego telefonu, czy otwieranych i zamykanych drzwiczek. W stoliczku mamy aż 120 piosenek, zwrotów i melodyjek. Tutaj możemy włączyć 9 projekcji świetlnych. Poziomy nauki przełączamy poprzez przesunięcie suwaka. Poziom pierwszy to odkrywanie - usłyszymy tutaj słowa i melodyjki wzbudzające rozwój ciekawości. Poziom drugi to zachęcanie, czyli stawianie prostych pytań i przedstawianie nowych zdań. Ostatni, najwyższy poziom to naśladowanie i odgrywanie nowych ról.
 

Interaktywny pluszak Siostrzyczka Szczeniaczka CJY94


Siostrzyczka Szczeniaczka Fisher PriceTen sympatyczny pluszak to zabawka, która pobudzi ciekawość każdego małego dziecka. Maluch może uczyć się wraz z Siostrzyczką Szczeniaczka wyrażeń, piosenek, melodii – pluszak wydaje aż 50 dźwięków! Miękki miś oferuje zabawę dzieciom w różnym wieku (od 6 do 36 miesięcy). 3 poziomy nauki pozwalają każdemu dziecku rozwijać się w jego własnym tempie. Dla maluchów od 6 miesiąca, mamy etap odkrywania - pluszak "przemawia" do dziecka prostymi słowami i dźwiękami. Dzieci od 12 miesiąca zabawka zachęca do aktywności fizycznej i rozwiązywaniu prostych problemów. Siostrzyczka Szczeniaczka na tym etapie zabawy zadaje proste pytania oraz wydaje polecenia. Dla dzieci po 18 miesiącu życia przeznaczony jest etap odgrywania ról, dzięki któremu dzieci uczą się poprzez naśladowanie. Ponadto w różnych miejscach na pluszaku znajduje się aż 7 punktów, które po naciśnięciu uczą nowych słów, kolorów, nazw części ciała, liczb, liter i innych wyrażeń. Podczas zabawy dziecko rozwija nie tylko swoje zmysły, ale również zdolności manualne. Szczeniaczek ma wbudowane serduszko, pulsujące w rytm włączonej muzyki! 


Tutaj przedstawiliśmy kilka podstawowych zabawek interaktywnych dla dwulatków. Sprawdź pozostałe zabawki w naszym sklepie Przydomu.pl
 
Wybierz prezent dla 2-latka

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 1 Artykuł nie był pomocny 0
}