Data publikacji: 2016-06-02

Aluminiowe meble ogrodowe – jak o nie dbać?

Udostępnij na Google+

Aluminiowe meble ogrodowe mają wiele zalet, którym warto przyjrzeć się bliżej. Łączą w sobie solidność wykonania i lekkość. Dzięki nim nasz taras i ogród będzie wyglądał pięknie, a my będziemy mogli na nich usiąść i przy filiżance kawy rozkoszować się otaczającym nas pięknem kwitnącej roślinności. Podobnie jak w artykule "Meble z techorattanu - czy i dalczego warto?" postaramy się przybliżyć specyfikę mebli z aluminium i ich pielegnacji. 


Dlaczego warto zainwestować w meble aluminiowe?


Tego rodzaju meble ogrodowe zostały wykonane ze specjalnego stopu aluminium, które nadaje im niezwykłą lekkość oraz bardzo dużą wytrzymałość na warunki atmosferyczne. Co ważne, zestawy mebli ogrodowych wykonane z aluminium są proste w utrzymaniu czystości, konserwacji i mają nowoczesny wygląd. Bardzo ważne jest również to, że aluminium nie rdzewieje, dzięki czemu nie włożymy dużo pracy w utrzymanie idealnego wyglądu mebli ogrodowych. Meble aluminiowe są malowane metodą proszkową, dzięki czemu są odporne na rdzę. Wybór mebli aluminiowych będzie udanym zakupem na długie lata.


Zanim zakupisz konkretny zestaw mebli ogrodowych, zwróć uwagę na:

 

  • Przeznaczenie mebli ogrodowych

To powinno nam zdecydowanie ułatwić podjęcie odpowiedniej decyzji zakupu. Jeśli uwielbiamy grillować, a w naszym ogrodzie jest zawsze mnóstwo gości i dużo się dzieje, w tej sytuacji warto wybrać zestaw mebli z sześcioma krzesłami i dużym stołem. Jeżeli chcemy kupić sobie meble po to, aby w ogrodzie spijać popołudniową kawkę, zainwestujmy w dwa krzesełka z małym, kawowym stolikiem. Takie zestawy mebli ogrodowych spisują się bardzo dobrze nie tylko w przydomowych ogrodach, czy na tarasach, ale również pełnią doskonale swoją funkcję w kawiarnianych altanach.
 

  • Miejsce, w którym będą stały meble ogrodowe

Zanim zakupimy jakiekolwiek meble ogrodowe, najpierw sprawdźmy, ile możemy na to przeznaczyć miejsca w ogrodzie czy na tarasie. Najlepiej będzie, jeśli najpierw zmierzymy miejsce, w którym będą stać meble, a następnie porównamy je z podanymi na stronie sklepu wymiarami mebli ogrodowych. Warto zakupić zestaw mebli, w którym krzesła można sztaplować, czyli wkładać jedno w drugie. Dzięki temu, meble po złożeniu nie zajmują dużo miejsca.

  • Styl mebli też ma znaczenie

Meble są uzupełnieniem naszego ogrodu, dlatego muszą pasować do ogólnego stylu. Jeśli w ogrodzie przeważa styl nowoczesny, warto pomyśleć o zestawie mebli ogrodowych wykonanych z aluminium z wykończeniem tekstylnym w nowoczesnym designie. W stylu rustykalnym bardziej będą pasować meble wykonane ze stali i żeliwa, bogato zdobione.


Jak dbać o meble aluminiowe


Aluminium jak już wiemy, jest dosyć odporne na wszelkie zabrudzenia i rdzę. Jednak nie oznacza to, że nie wymagają one od nas odpowiedniej pielęgnacji. O tego typu meble też trzeba dbać. Poniżej znajdziecie kilka przydatnych wskazówek.

Jak czyścić meble aluminiowe?

Do oczyszczenia mebli aluminiowych z zabrudzeń potrzebujemy jedynie wilgotnej ściereczki. Przy jej pomocy oczyścimy wszelkie zanieczyszczenia, dobrze jest jeszcze przetrzeć je na sucho, a na przykład szklany blat stołu przetrzeć wodą z octem.
 

Jak zabezpieczyć meble aluminiowe przed rdzą?

Nowe meble aluminiowe nie wymagają żadnego zabezpieczenia, jeśli są pomalowane metodą proszkową, co chroni aluminium przed wodą, wiatrem, promieniowaniem UV i mrozem. Jeżeli jednak w czasie użytkowania zarysujemy ich powierzchnię, co spowoduje odpadnięcie farby, wtedy powinniśmy takie miejsce przygotować do malowania. Najpierw w miejscu rysy ścieramy delikatnie powłokę farby papierem ściernym, a następnie pokrywamy je specjalną farbą do aluminium. Dzięki temu naszych mebli nie dosięgnie żadna rdza.

Co najważniejsze, aluminiowe meble ogrodowe cechują się bardzo dużą wytrzymałością i żywotnością. Przetrwają w idealnym stanie przez wiele lat. Mogą stać na zewnątrz, nie zaszkodzą im warunki atmosferyczne. Nie wymagają przechowywania w specjalnym pokrowcu.

Zakup mebli ogrodowych powinien być przemyślany, ponieważ kupujemy meble na wiele sezonów. Dlatego zwróćmy uwagę na to, aby były solidnie wykonane, z materiałów, które są trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia.
 

Zobacz zestawy mebli ogrodowych w naszym sklepie!
zdjęcie: TesaPhotography / pixabay.com

(sn)

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 6 Artykuł nie był pomocny 1
}