Data publikacji: 2015-10-23

7 odmian kwiatów, które musisz mieć w ogrodzie

Udostępnij na Google+

Nadeszła jesień, dni są coraz krótsze, nasz ogród nie wygląda już tak okazale, jak prezentował się wiosną oraz latem. Jednak jesień to idealna pora roku, na zaplanowanie jakie kwiaty już niebawem zasiejemy w naszym ogrodzie.

Pamiętajmy, że większość nasion kwiatów siejemy między marcem a kwietniem. Rośliny dzielimy na te, które do wzrostu potrzebują zacienionego miejsca oraz na te nasiona, które do kiełkowania potrzebują światła. Kupując nasiona kwiatów, zwróć uwagę na opis widniejący na opakowaniu. Natomiast jeśli nie znamy pochodzenia ani nazwy naszych nasion przyjmujemy zasadę, że siejemy je od połowy czy końca marca. W tym czasie jest już wystarczająco widno, by siewki roślin pochodzących z cieplejszych stref miały dostateczną ilość światła.

Część kwiatów możemy wysiać również z własnoręcznie zebranych w popzednim sezonie nasion. O ich przechowywaniu pisaliśmy m.in. tu: "6 tajemnic przechowywania nasion"

Kwiaty jednoroczne oraz wieloletnie


W naszych ogrodach możemy znaleźć kwiaty jednoroczne oraz kwiaty wieloletnie zwane potocznie bylinami. Kwiaty jednoroczne to takie, które muszą być co roku na nowo wysiewane. Kwiaty wieloletnie wysiewane są w okolicach maja i zimujące przeważnie w gruncie. Wydawać by się mogło, że najłatwiejsze w uprawie są właśnie byliny. Musimy jednak pamiętać, że tak naprawdę kwiaty wieloletnie wymagają o wiele więcej pielęgnacji niż kwiaty jednoroczne.

Bez względu na to, czy kwiat jest rośliną jednoroczną, czy wieloletnią powinniśmy zwracać uwagę na walory estetyczne naszego ogrodu. Nie zapomnijmy również o zapewnieniu odpowiedniej gleby naszym kwiatkom. Jeszcze raz podkreślamy – zwróć uwagę na informacje znajdujące się na opakowaniu nasion. Jeżeli wsiejemy nasze nasiona do nieodpowiedniego rodzaju podłoża możemy mieć niemiłe zaskoczenie w momencie, gdy kwiat powinien kwitnąć.

Niezależnie od rodzaju wegetacji kwiatów, nasiona kwiatów, które powinniśmy zasadzić w naszych ogrodach to:

aksamitka

1. Aksamitka -
jest rośliną jednoroczną, o wysokości od 20 do 35 cm. Kwitnie od lipca do późnej jesieni


lobelia
2. Lobelia -
roślina jednoroczna, osiąga wysokość od 10 do 25 cm. Kwitnie od czerwca do października


szałwia


3. Szałwia -
jest rośliną jednoroczną osiągającą wysokość od 30 do 60 cm. Kwitnie od maja do lipca
petunie


4. Petunia -
jest rośliną jednoroczną o wysokości dochodzącej do 30 cm. Kwitnie od maja do października.
aster
5. Aster -
jest rośliną jednoroczną, o wysokości od 20 do 30 cm. Kwitnie od lipca do listopada


stokrotka pomponowa

6. Stokrotka pomponowa -
jest rośliną dwuletnią o wysokości dochodzącej do 20 cm o licznych, dużych kwiatostanach osadzonych na sztywnych szypułkach. Kolory, w jakich możemy zasiać nasze rabaty to biała, różowa, czerwona. Kwitnie od mają do później jesienilawenda


7. Lawenda -
jest rośliną wieloletnią o wysokości dochodzącej do 30 cm. Kwitnie w lipcu oraz sierpniu

 
Sprawdź nasze nasiona kwiatów 


zdjęcia : jill111 / PIX1861 / Foto-Rabe / virginielenoir/ Hans / kellyhouse718/ bertbielefeld // pixabay.com                  (sn)

Czy ten artykuł był przydatny ?
Artykuł był pomocny 13 Artykuł nie był pomocny 0
}