Nasiona na kiełki rokietty siewnej 5g

Dodaj opinie
Marka: Legutko
Kod produktu: 56249
Waga z opakowaniem: 0,005 kg
Kiełki rokietty (inaczej rukoli) to smaczny dodatek do kanapek, sałatek, makaronów czy drobiu. Lekko pikantny smak.

30 dni
na zwrot

Sprawdź koszty
dostawy

Produkt
niedostępny

Zobacz również

Przewiń w lewo
Przewiń w prawo

Opis

Nasiona rokietty siewnej, nazywanej też rukolą, do uprawy w warunkach domowych soczystych, pełnych witamin kiełków. Rokietta siewna to roślina coraz częściej goszcząca na polskich stołach - m.in. jako składnik sałatek, dodatek do kanapek, pizzy, makaronu, bruschetty, farszu do drobiu czy pesto. Jej listki mają charakterystyczny, orzechowy, lekko pikantny smak. Taki orzechowy smak mają też kiełki rokietty siewnej, szczególnie bogate w potas, niezbędny m.in. do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i serca, podnoszącą odporność witaminę C, wit. A i z grupy B, ponadto makro- i mikroelementy, w tym biodostępne żelazo, wapń, magnez. Można je dodawać do sałatek, kanapek, potraw z jajek, twarogu, zup (na końcu gotowania), pomidorów.

Uprawa w kiełkownicy: nasiona opłukać i zalać przegotowaną, ostudzoną wodą na około 3-6 godzin, następnie odlać wodę, a namoczone nasiona rozłożyć równomiernie na siatce kiełkownicy (w zależności od modelu kiełkownicy może być konieczne nalanie wody do poziomu siatki, w kolejnych dniach trzeba będzie ją uzupełniać i wymieniać). Przez następne dni zraszać nasiona obficie wodą, najlepiej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Kiełki są gotowe do spożycia po upływie ok. 4–5 dni.

Uprawa na ligninie: Kiełki rokietty można również uprawiać na płaskim talerzu wyłożonym wilgotną ligniną. Należy utrzymywać stałą wilgotność podłoża. Siewki są gotowe do spożycia po 4-5 dniach, listki można ścinać przez następne 2 tygodnie.

Opinie

DODAJ NOWĄ OPINIĘ
* Tytuł opinii
* Twoja ocena
* Twoja opinia
* Twój nick
Wyślij

Koszty dostawy

Sposób dostawy Przedpłata Pobranie
Kurier (do 31,5 kg) 15,90 zł 19,90 zł
Kurier (31,5 kg – 50 kg) 48,00 zł 54,00 zł
Kurier (powyżej 50 kg) 95,00 zł 109,00 zł
Odbiór osobisty w siedzibie sklepu (Golub-Dobrzyń)
0 zł