Nasiona na kiełki Mieszanka azjatycka 30g

Dodaj opinie
Marka: Legutko
Kod produktu: 56243
Waga z opakowaniem: 0,03 kg
Mieszanka azjatycka zawiera nasiona kiełków ciecierzycy, fasoli Mung, fasoli Adzuki oraz soi.

30 dni
na zwrot

Sprawdź koszty
dostawy

Produkt
niedostępny

Zobacz również

Przewiń w lewo
Przewiń w prawo

Opis

Nasiona na kiełki Legutko z serii “Smak Zdrowia” to bomba witamin do samodzielnego wysiewu - przez cały rok. Mieszanka azjatycka zawiera nasiona: ciecierzycy, fasoli Mung, fasoli Adzuki oraz soi. Ciężko nie traktować kiełków w kategoriach pożywienia typu super foods. Mieszanka azjatycka to kompozycja najpopularniejszych odmian ziaren, wspierających zdrowotność człowieka. 

Kiełki ciecierzycy działają przeciwnowotworowo i wpływają korzystnie na układ krążenia. Są wartościowym źródłem białka i błonnika. Obniżają poziom glukozy we krwi.
Kiełki fasoli Mung, dzięki dużej zawartości enzymów białka są lepiej przyswajane niż białka z całych ziaren dorosłej fasoli. Ponadto wspierają usuwanie toksyn z organizmu.
Kiełki fasoli Adzuki to niemal lek w małym ziarenku, szczególnie że łagodzą objawy chorób trzustki i wspomagają pracę nerek. Zawierają ok. 25% białka, dodatkowo polecane są przy leczeniu anemii ale i wielu innych chorób. Same kiełki Adzuki mają łagodny smak. 
Kiełki soi to źródło dobrze przyswajalnego białka i szeregu soli mineralnych. Poprawiają kondycję skóry i paznokci, obniżają poziom złego cholesterolu, mają działanie przeciwnowotworowe.

Te cztery doskonale skomponowane rodzaje nasion są niezwykle popularne w kuchni azjatyckiej - cenione za smak i wartości prozdrowotne. Niech jednak w kuchni nie ogranicza nas nazwa - można dodawać je do szeregu potraw, nie tylko o korzeniach azjatyckich. 

Produkcję kiełków najłatwiej prowadzić na kiełkownicach lub w słoiku zakrytym gazą. Wypłukane nasiona moczymy przez 3-6 godzin w letniej wodzie, a następnie równomiernie rozkładamy w naczyniu do kiełkowania. Regularnie zmieniamy wodę, przepłukując kiełki. Po 3-4 dniach kiełki są gotowe do spożycia. Im dłuższy czas kiełkowania, tym bardziej włókniste stają się kiełki. Nie wystawiamy kiełków na pełne słońce.


Producent: Legutko
Seria: “Smak Zdrowia”
Waga: 30 g
Zastosowanie: obrabiać termicznie

Opinie

DODAJ NOWĄ OPINIĘ
* Tytuł opinii
* Twoja ocena
* Twoja opinia
* Twój nick
Wyślij

Koszty dostawy

Sposób dostawy Przedpłata Pobranie
Kurier (do 31,5 kg) 15,90 zł 19,90 zł
Kurier (31,5 kg – 50 kg) 48,00 zł 54,00 zł
Kurier (powyżej 50 kg) 95,00 zł 109,00 zł
Odbiór osobisty w siedzibie sklepu (Golub-Dobrzyń)
0 zł
}